Хотел St George Ski & Spa Банско

24 Евра


Хотел St George Ski & Spa  Банско

 

Тип на сместување

01.12-20.12

06.03-30.04

21.12- 27.12

11.01-03.02

12.02-05.03

HB

03.01-10.01

04.02-11.02

HB

28.12 -  02.01

Нова година

HB

Двокреветна соба 2 лица

€ 24,00

€ 28,00

€ 36,00

€ 58,00

Студио 2+1 лица

€ 26,00

€ 31,00

€ 39,00

€ 62,00

Апартман 1

 2+2 лица

€ 92,00

€ 36,00

€ 43,00

€ 66,00

Апартман 2

4+2 лица

€ 103,00

€ 114,00

€ 147,00

€ 224,00

 

Цената е дадена по лице од вечер за ноќевање со појадок и вечера, освен за двоспалниот апартман каде цената е од вечер за апартман за 4 лица. Во цената е вклучено:

Бесплатно користење на базен, сауна, арома сауна, џакузи, парна бања, Wi – Fi во целиот хотел, превоз до гондола по распоред на рецепција. Со вечерата е вклучено: вода, безалкохолен пијалок од апарат и вино од локални производители. На 31.12 гостите нема да се служи вечера, туку ручек на 01.01.2018.

Деца до 1.99 и baby cot – бесплатно

2 деца од 2 - 12,99 год на редовен кревет во двокреветна соба или студио со 1 возрасен имаат по 30% попуст

2 деца од 2 - 12,99 год на редовен кревет со 1 возрасен во апартман нема попуст

2 деца од 2 - 12,99 год на дополнителен кревет со 1 возрасен двете плаќаат по 50%

Прво дете 2 - 12,99 год на дополнителен кревет плаќа 50% од цената

Второ дете од 02-12,99 на дополнителен кревет плаќа 10 еур од вечер

Возрасен на дополнителен кревет во двокреветна соба или апартман има 30% попуст

 

Earlybooking попуст за резервации и уплати до 31.11.2017

Минимум ноќевања - 5 ноќи во периодот  28.12.2017 – 02.01.2018

ЕВ попустот не важи за период 27.01-09.02.2018

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 12=10, и 14=12 за сместување од 01.03.2018

Доплати:

Новогодишна вечера (задолжителна) – 80, еур за возрасен 50 еур за дете до 2-11,99 години

Божиќна вечера (нездолжителна) – 45, еур за возрасен 33 еур за дете до 2-11,99 години

Доплата на туристичка такса од 1 еур на ден

 

 

Ви треба помош ?

Поврзете се со нас на телефон: 034 330 311 Моб 078 340 311 Работно Време 10:00 - 19:00

+389 (0)78 340 311