Апарт Hotel & Spa Zoned 4* Копаоник

38 Евра


APART HOTEL & SPA ZONED 4* KOPAONIK

ApartHotel & Spa Zoned 4* е модерен објект изграден во планински стил кој се наоѓа во викенд населбата на само 3 km од центарот на Копаоник, на регионалниот пат Копаоник - Рашка. Објектот е изграден од најквалитетни материјали и со својата архитектура и содржини целосно прилагоден за туристичка намена. Нуди 54 сместувачки единици,  бесплатен бежичен интернет, релаксација во Wellness и Spa центарот (џакузи, парна бања, тепидариум, сауна, фитнес соба), хотелски бар, ресторан, пицерија, обезбеден паркинг, игротека, просторија со друштвени игри. Хотелот се наоѓа на 1,5 км од најблиската патека - Сунчана долина. Достапен е бесплатен превоз до ски-центарот

 

ЦЕНИТЕ СЕ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

СМЕНА (НЕД-НЕД)

СТУДИО 28m2

(1/2+1)

 

LUX СТУДИО 28m2

(1/2+1)

 

АПАРТМАН 40m2

(1/2+2, 1/2+3)

 

СУПЕРИОР АПАРТМАН 50m2

(1/2+2, 1/2+3)

 

03.12.-17.12.

HB

38

42

50

60

17.12.-24.12.

HB

45

47

60

70

24.12.-31.12.

HB

65

69

80

100

31.12.-07.01.

HB

56

59

72

83

07.01.-14.01.*  +2

HB

51

55

65

75

14.01.-21.01.*  +2

HB

51

55

65

75

21.01.-28.01.

HB

48

52

62

70

28.01.-04.02.

HB

56

59

72

83

04.02.-11.02.* +2

HB

58

60

72

82

11.02.-18.02

HB

58

63

75

85

18.02.-25.02.

HB

47

49

62

72

25.02.-04.03.

HB

45

47

60

70

04.03.-11.03.

HB

41

43

55

65

11.03.-01.04.

HB

38

42

50

60

 

 

 

 

 

Услови:

Деца/3-то/4-то лице

HB

Деца 0-5 гратис

Деца 5-9  попуст 70%

Деца 9-12 попуст 60%

3. возрасно лице попуст 50%

1 дете од 0-12 бесплатно

2-ро дете 0-15 попуст 60%

3-то дете  0-15 попуст 70%

HB

4. дете / 3. И 4. возрасно лице  попуст 50%

 

*Акција ГРАТИС+2 се однесува за 2 деца до 12 год. БЕСПЛАТНО, во период на детска недела
Во цената е вклучено:

 • Цените се по лице на ноќ на база полупансион (појадок и вечера), за престој во смена нед/нед.
 • НВ-полупансион (појадок и вечера) шведска маса
 • Wi-Fi на територија на цел хотел
 • Wellness & Spa центар: џакузи, парна бања, сауна, тепидариум, бањарка, папучи (задолжителна резервација)
 • фитнес центар
 • Детско катче 0-12 години
 • бебшко креветче - на барање БЕСПЛАТНО
 • Надворешен паркинг (мал капацитет - ограничени места)
 • Користење на ски - гардеробер (се наоѓа веднаш до ски-лифтот)
 • Организиран транспорт до гондола (по распоред)
 • Услови за деца и 3. и 4. лице важат исклучиво на 2 полноплатежни лица

За престој помалку од 7 ноќевања, цените се зголемуваат за 20% од цените наведени во табелата, исклучиво на барање!

Деца до 12 години во спа - центар, исклучиво во пристутво на возрасно лице

Термин за деца во спа-центар е во период од 14 – 18 h.

Check In-по 14:00 / Check Out - до 10:00

 Во цената не е вклучено:

 • Туристичка такса 1 Еур по лице од ден (се плаќа на рецепција по пристигнувањето!)
 • Деца од 7-15 години плаќат туристичка такса 0,50 Еур по лице од ден.
 • Деца од 0-6,99години ГРАТИС
 • Хотелско осигурување (се плаќа на рецепција по пристигнувањето!) 0,20 Еур по лице на ден.(возрасни и деца)

Услови за резервација:

 • уплата од 50% од вкупната сума со резервација, останатиот дел 15 дена пред пристигнување
 • *Доколку гостинот порано од предвидениот датум го напушти хотелот од било која причина, не се врши рефундација на неискористената сума!
 • *Неповолните временски услови нема да се сметаат за оправдана причина за откажување на резервација!

курс 1 € = 62 ден

Ви треба помош ?

Поврзете се со нас на телефон: 034 330 311 Моб 078 340 311 Работно Време 10:00 - 19:00

+389 (0)78 340 311


Може да ви се допаднат