Хотел Kraljevi Čardaci Spa 4* Копаоник

42 Евра


Хотел  Kraljevi Čardaci Spa  Копаоник

Зима 2017/2018

Ценовник важи од 03.12.2017– 08.04.2018

СО ЗАДОЛЖИТЕЛНА УПЛАТА НА АВАНС ОД 30% ОД ВКУПНАТА СУМА

 

ЦЕНИТЕ СЕ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

 

ПЕРИОД

СМЕНА

SOBA 1/2, 1/2+1

SOBA 1/1

APARTMANI 1/2+2, 1/2+3, 1/2+4

 

 

 

Ski Opening – посебна понуда

03.12. – 17.12.

нед/нед

42

55

50

17.12. – 24.12.

нед/нед

50

70

60

24.12. – 29.12.

нед/нед

55

75

66

29.12. – 07.01.

Пет/нед

69

100

83

29.12. – 07.01.Помалку од 7 ноќи

пет/нед

85

115

99

07.01. – 14.01. Детска недела

нед/нед

55

75

66

14.01. – 21.01. Детска недела

нед/нед

52

70

62

21.01. – 28.01. Недела со  Ski Pass

нед/нед

55

75

66

28.01. – 04.02. Недела со ски опрема

нед/нед

59

80

70

04.02. – 11.02.

нед/нед

59

80

70

11.02. – 18.02. Детска недела

нед/нед

62

85

74

18.02. – 11.03.

нед/нед

50

70

60

11.03. – 08.04.

нед/нед

42

55

50

 

Цените се во евра, плаќањето е во денари по курс 1 еур = 62 ден.

 

Детска недела

бесплатен престој за две деца во придружба на двајца возрасни, на одделен кревет:

Дете од 0-15 г во 1/2+1 соба

2 деца од 0-15 г во апартман

30% попуст за изнајмување на ски опрема за деца

30% попуст на групна школа за скијање за деца

Недела со SKI PASS:

бесплатен шестдневен SKI PASS за возрасни (акцијата се однесува исклучиво на седмодневни аранжмани од 21.01. – 28.01.2017.)

 30% попуст на цената на закуп на комплет ски опрема за возрасните

Недела со ски опрема:

бесплатно изнајмување на ски опрема за 6 дена за возрасните (важи за седмодневните аранжмани од 28.01.-04.02.2018)

 

Цената вклучува:

 Ноќевање на база полупансион (појадок и вечера) на база на шведска маса

(Во случај на помалку од 30 гости во хотелот, оброците се служат по принцип на сет мени)

 Неограничено користење на содржините на SPA & WELLNESS центарот (со топла врска): затворен базен 14x6m со jacuzzi, финска сауна, био сауна, парна бања, амам, солена пештера, kneipp базен, тепидариум, бањарки, пешкири и папучи

*Дозволен престој на деца над 12 г!

Детска зона содржи: Baby базен 6х4 м (длабочина 0,4 м), детски базен 13х11 м (длабочина 1м), тобогани

 неограничено користење на Fitness центарот

Неограничено користење на салата за пинг понг

 превоз до скијалиштето пет пати на ден за време на работа на жичарата

користење на ски остава со ски сервисот на 30 m оддалеченост од патеката „Malo jezero” (покрај е и големиот паркинг кој се доплаќа)

 бебешко креветче на барање

 Забава за деца:

 Дружба со Дедо Мраз за време на новогодишните празници

 Користење на детската игрална со присуство на родители

 Бежичен интернет во целиот хотел

 Отворен паркинг со ограничен капацитет

 

Цената не вклучува (задолжителна доплата на лице место):

Такса за престој 100 дин на ден возрасни, 50 дин на ден деца од 7 - 15 г. Деца помала од 7 г не плаќаат.

Осигурување 20 дин по лице на ден плаќаат сите.

Услови:

 Пократок престој на барање со 20% повисоки цени

 Дете од 0-7 г со 2 возрасни на заеднички кревет во 1/2 соба бесплатно

 Дете од 0-15 г со 1 возрасно лице во 1/2 соба 50% попуст

 Дете од 0-15 г со 2 возрасни на посебен кревет во 1/2+1 соба 50% попуст, 2. дете од 0-7 г на заеднички кревет бесплатно

 Деца од 0-15 г со 2 возрасни на посебни кревети во апартманот 50% попуст

  1. возрасен во 1/2+1 соба 30% попуст
  2. возрасен во апартманот 1/2+2 попуст 50%
  3. и 5. возрасен во апартманот 1/2+3 попуст 50%
  4. и 6. возрасен во апартманот 1/2+4 попуст 50%

Начин и услови на плаќање:

 Со резервација задолжителна уплата од најмалку 30% од вкупната сума на аранжманот, останатиот дел најмалку 20 дена пред пристигнувањето.

Политика на откажување:

 30 или повеќе денови пред почетокот само административни трошоци (10% од вкупната сума)

 29 -15 дена пред 30%

 14 – 8 дена пред 50%

 7 – 1 ден пред 70%

 на денот или подоцна 100%

 Во случај на предвремено напуштање на хотелот, хотелиерот нема обврска на враќање на сумата.

По направена резервација промена на терминот само на барање со согласност на хотелот. Неповолни временски услови нема да се земат во обзир како причина за откажување на резервација

Ви треба помош ?

Поврзете се со нас на телефон: 034 330 311 Моб 078 340 311 Работно Време 10:00 - 19:00

+389 (0)78 340 311


Може да ви се допаднат