Хотел St. George Ski&Spa - Банско

52 Евра

Ви благодариме за довербата и изборот што го направивте

 

Hotel St George Ski & Spa – Bansko

За период 01.12.18- 30.04.19 

EARLY BOOKINGS  25% попуст за резервации до 31.08.. Плаќање на 50% од сумата до 10.09.

EARLY BOOKINGS  20% попуст за резервации до 31.09.. Плаќање на 50% од сумата до 10.10.

EARLY BOOKINGS 15% попуст за резервации до 31.10. Плаќање на 50% од сумата до 10.11.

EARLY BOOKINGS 10% попуст за резервации до 30.11. Плаќање на 50% од сумата до 10.12..

ОСТАНАТИТЕ 50% - 7 ДЕНА ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ.

СИТЕ РЕЗЕРВАЦИИ ЗА БОЖИЌ И НОВА ГОДИНА, направени после 05.12.2016г. се плаќаат 100% 10 ДЕНА ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ. За сите резервации попуст од 15% за ниска и средна сезона за 7 и повеќе ноќевања не се комбинира со Earlybooking

 

Цена за соба од ден

06.03.19-30.04.19

01.12.18-20.12.18

Low season

21.12.-27.12.18

11.01.-26.01.19

22.02.-07.03.19

Middle season

03.01-10.01.19

27.01.-11.02.19

High season

 

28.12.18–02.01.19

Мин. 5 ноќевања

Peak season

 

Рокови за резервации и анулации

5 дена
7  дена
10  дена

 

 До 5.12.2018г.

 

 

HB (ноќевање со појадок и вечера)

 

 

HB (ноќевање со појадок и вечера)

 

 

HB (ноќевање со појадок и вечера)

 

 

HB (ноќевање со појадок и вечера)

 

Double room – приземје (наем 2 pax), max 2 pax

52€

62€

78€

124€

Double room (наем 2 pax), max 2 pax

54€

66€

80€

128€

Studio –   приземје   (наем 2 pax), max 2+1

58€

68€

86€

132€

Studio (наем 2 pax), max 2+1 pax

60€

70€

88€

134€

1 спален апартман –  приземје (наем 2 pax), max 2+2

64€

78€

94€

138€

1спален  апартман 

(наем 2 pax), max 2+2 pax

64€

80€

98€

144€

2 спален  апартман  -   приземје (наем 4 pax), max 4+2

103€

123€

162€

232€

2 спален  апартман

(наем 4 pax), max 4+2

116€

130€

168€

242€

3 спален  апартман

(наем 6 pax), max 6+2

170€

196€

246€

330€

Божиќна вечера

                     45 EUR на возрасен/ 25 EUR на дете (2 – 11,99год) (не е задлжителна)

Новогодишна вечера

                       80 EUR на возрасен/ 45 EUR на дете (2 – 11,99 год) (задолжителна)

SGL во DBL или Studio

Плаќа  70% од цената за соба од вечер

Деца до 1,99 год.

Сместување и исхрана -  бесплатно

Дете (2-11,99 год) на редовно легло со 1 возрасен

Плаќа 70% од цената за возрасен од вечер (DBL или Studio)

При сместување во апартман се плаќа наемот на апартманот

2 деца (2-11,99 год) со 1 возрасен

2-те деца плаќаат по 50% од цената за возрасен од вечер (DBL или Studio)

1-во Дете (2-11,99 год) на дополнително легло

Плаќа 50% од цената за возрасен од вечер

2-ро дете (2-11,99год.)  на дополнително легло

Доплаќа 9€ (еур) од вечер

Возрасен на доп. легло

Плаќа 70%  од цената за  за возрасен од вечер не е дозволено сместување на возрасен на дополмиктелен кревет во двокреветна соба или студио

Цените се дадени во евра, уплата на арнажманот се врши во денари 1€=62,00 ден. Во цената е вклучено ноќевање соодвента исхрана на блок маса, користење на  базен со минерална вода, сауна, арома сауна парна бања, џакузи, топли релакс лежалки, фитнес, Wi-Fi во целиот хотел, детски клуб, трансфер до ски лифтовите,

           НВ не се користи на 31.12.2018г . Гостите добиваат ручек на 01.01.2019.     

Ви треба помош ?

Поврзете се со нас на телефон: 034 330 311 Моб 078 340 311 Работно Време 10:00 - 19:00

+389 (0)78 340 311