Хотел Regnum 5* - Банско

115 Евра

Ви благодариме за довербата и изборот што го направивте

Локација : 400 м од жичарницата

Прекрасно место за одмор каде што одличната услуга се комбинира со комфорот и луксузниот стил. Сите апартмани се луксузно опремени и повеќето имаат поглед кон планината Пирин. На располагање на гостите им нуди лоби бар, ноќен бар, СПА Центар, АКВА Парк, салон за убавина, ски гардеробер, детска соба и анимација, конференциска сала. Регнум СПА Центар: масажи и козметички процедури, финска сауна, парна бања,турска бања, амам, внатрешен базен со детски сектор, шоков и тропски туш, солариум, надворешно џакузи со минерална вода, фитнес сала и Витамин бар. РЕГНУМ ТЕРМАЛ (во с.Бања) – надворешен базен со минерална бања и џакузи со организиран превоз.

 

REGNUM 5* – Банско

www.regnum.bg

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 30% за резервација и уплата до 25.09.2019 | 25% за резервација и уплата до 31.10.2019

18% за резервација и уплата до 27.11.2019

БОНУСИ : 7=6, 14=12 за резервации од 21.11.2018 (не важи за период 27.12-01.01.2020) – валидни резервации направени после 27.11.2019

Цените се за 2 лица за јун.сјуит и едноспален апп или 4 лица во двоспален апп

27.12-01.01.2020

20.12–26.12.2019

10.01-29.02.2020

01.12-19.12.2019

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК                                            макс.смест.

02.01-09.01.2020

 

01.03-10.04.2020

Јуниор сјуит

2+0

 210 €

174 €

 138 €

  115 €

Едноспален апартман – стандард

2+0

 216 €

179 €

 143 €

  121 €

Едноспален апартман – делукс

2+2

 227 €

189 €

 155 €

 132 €

Двоспален апартман – стандард

4+2

 395 €

306 €

 233 €

 200 €

Прво дете од 0-9.99 год. на доп.легло

 Бесплатно

Второ дете од 0-9.99 год. на доп.легло

 29 €

21 €

18 €

 15 €

Доплата за возрасен на доп.легло

 54 €

44 €

37 €

 29 €

Доплата за апартман со поглед на планина

 6€ за апартман на ден

Доплата за апартман со балкон

 10€ за апартман за целиот престој

Во цената е вклучено : појадок, транспорт до жичарница (по распоред), користење на СПА ЦЕНТАР – внатрешен базен, сауна, парна бања, турска бања, фитнес, релакс соба, џакузи, ски гардеробер, детски кат и анимација, паркинг, интернет.

Доплата за користење на Регнум Бања Термал и организиран транспорт : возрасен – 8€, дете 3-9.99 год.- 4€

Дополнителни услови : 

 Доплата за вечера : возрасен – 10€, дете -5€

Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 85€, дете (11-15.99 год.) – 45€, дете (6-10.99 год.) – 25€

 Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

 

Ви треба помош ?

Поврзете се со нас на телефон: 034 330 311 Моб 078 340 311 Работно Време 10:00 - 19:00

+389 (0)78 340 311