Иос

185 Евра

Ви благодариме за довербата и изборот што го направивте

 ИОС 2019

 

ЛЕТО ЗА МЛАДИ

Иос –Најпопуларниот остров помеѓу младите. Токму и тие го нарекуваат Грчката Ибица. Единствениот остров на кој забавата трае 24 часа. Островот е едно од најубавите места во Грција, но сето тоа е зачинето со луди журки и забави. Кога присуствувате на овој остров, едноставно енергијата која тој ја носи, ве тера да се впуштите во уживање на она што го имате пред вас и без размислување да ги создадете најдобрите спомени кои самиот остров може да ги создаде. Тоа ја оправдува информацијата дека островот го посетуваат преку 30.000 млади во летната сезона од целиот свет, и на големо наше задоволство за прв пат ќе биде посетено и од младите од Македонија. Не дозволувајте да ви прераскажуваат и да гледате слики како си поминавме, едноставно, впуштете се во ова што го нудиме само ние…

Покрај забавата, Иос важи и за остров кој е опколен со преубави плажи. Една од најстарите и најпопуларните плажи е Mylopotas, која е меѓу најубавите плажи на Егејското Море. Плажите на Иос, ќе ве остават без зборови и ќе направат да се чуствувате како да сте во рајот на земјата. Плажите се со ситен песок кои својата убавина ја споделуваат со кристално чистата вода. Едни од најпопуларните плажи на островот исто така се  Mylopotas, Manganari, Jialos и Koubaras. Колку и да продолжиме да ви го опишуваме ова преубаво место за журка и одмор нема да можеме да го доловиме она што го поседува островот кој е опколен со исто така најпопуларните острови: Миконос и Санторини (Mykonos,Santorini).

1 ДЕН.  (СКОПЈЕ – АТИНА)

Поаѓање во попладневните часови. Возење низ Македонија и Грција со попратни паузи.

2 ДЕН. (РАФИНА – ИОС)

Пристигнување на пристаништето Рафина, упатување кон Иос со траект. Пристигнување на Иос. Сместување.

2 – 9 ДЕН. (ИОС)

Престојот на овој остров никако нема да ве остави рамнодушни. Прекрасните плажи, богатата флора и фауна како и големиот број на барови на плажа, дискотеки и грчки таверни ќе се погрижат да го доживеете најлудото лето досега.

9 ДЕН. (ИОС – РАФИНА)

Напуштање на собите, слободно време за шопинг и релаксација. Упатување со траект кон пристаништето Рафина. Ноќно возење преку Грција и Македонија со попатни паузи.

10.ДЕН (СКОПЈЕ )

Пристигнување во Скопје во пладневните часови.

 

Сместување Тип на соба 03.07.2019 – 11.07.2019   

10.07.2019 – 18.07.2019

17.07.2019 – 25.07.2019 24.07.2019 – 01.08.2019 31.07.2019 – 08.08.2019
NEFELI 1 / 2 / / / 299€ 299€
1 / 3 249€ 269€ 279€ 279€ 229€
1 / 4 185€ 219€ 229€ 229€ 219€
SPYROS 1 / 3 / 269€ 279€ 279€ /
1 / 4 / 219€ 229€ 229€ /

 

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

Комплетна организација и пратител на патувањето

7 ноќевања во одбраното сместување

Превоз со модерни туристички автобуси (КЛИМА, ТОАЛЕТ, ТВ, ВИДЕО)

 

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

Факултативни излети

ЗАДОЛЖИТЕЛНО Патничко и здравствено осигурување – 350 денари

Повратен билет за траект на релација Рафина – ИОС – Рафина 3750 денари (кој се доплаќа во агенција)

 

 

ОПИС НА СМЕСТУВАЊЕТО:

Вилата Спирос (SPYROS PLACE) поседува одлична локација од сите атрактивни случувања на островот Иос. На само 150 метри од баровите, рестораните и ноќните клубови кои овозможуваат супер и поинаков провод по кој е препознатлив овој остров.

Вилата поседува сопствено џакузи кое може да се користи и бар за дополнително уживање и дружење.

Сите студија поседуваат клима уред – чие користење е ГРАТИС

Вилата поседува двокреветни студија кои поседуваат фрижидер како и сопствено купатило. Трокреветните и четворокреветните студија поседуваат фрижидер, мини кујна, како и сопствено купатило.

 

Ви треба помош ?

Поврзете се со нас на телефон: 034 330 311 Моб 078 340 311 Работно Време 10:00 - 19:00

+389 (0)78 340 311


Може да ви се допаднат

Будва
169 Евра
Иос
185 Евра
Кавос
99 Евра
Закинтос
99 Евра