Хотел Vinogradi 3* - Будва

175 Евра

Хотел Vinogradi 3* - Будва

Б У Д В А

пакет автобуска програма на 7 ноќи.

Hotel  "VINOGRADI"  3* 

Хотел Vinogradi 3* се наоѓа на одлична локација во централниот дел во Будва на само 50м од главниот булевар и 150м од добро познатата Словенска плажа. Веднаш до хотелот има пекара и маркет а во непосредна близина на булеварот се наоѓаат многубројни продавници, барови, ресторани.. Хотелот Располага 30 двокреветни и трокреветни соби на 4 ката. На секој спрат има пегла и даска за пеглање - бесплатно за гостите. Секоја соба е со комплетно нов намештај, тв-лцд, клима-вклучена во цената, мини фрижидер, чајник, сеф, тераса.. Чистењето на собите и промена на крпи е секојдневно, промена на постелини еднаш неделно. Хотелот располага и со ресторан+летна тераса каде се служи појадокот (шведска маса) и вечера по избор од 2-3 јадења. Бесплатен Wi Fi интернет.

Цена по лице за 7 ноќи со појадок и вклучен превоз

Хотел
"VINOGRADI"

Будва

термин 

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕП 

11

18

25

02

09

16

23

30

06

13

20

27

03

бр. ноќи 

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

1/2 - 1/3 соби

175

195

215

235

255

255

255

255

255

255

235

215

195

Доплата за вечерa

35€ по лице за цел престој (7 вечери)

НАПОМЕНА

-  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз;

-  Термините во табелата се датите на поаѓање од Македонија. Сместувањето е наредниот ден;

-  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
-  Дете до 6 год - БЕСПЛАТНО сместување, доплата само за превоз 25€;
-  Дете од 6 до 10 год -10% попуст од цената на возрасен;

-  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

-  3-то лице плаќа, полн износ и се сместува на 3-то редовно легло;

-  Превоз од: Штип / Велес / Куманово / Скопје;

-  За патување со сопствен превоз -10€ од цената;

-  Автобусот ги остава/зема патниците на 50м од хотел Виногради и на околу 200м од вила Лаки;

-  Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТНО!!

-  Туристичка такса 1€ од ноќевање /задолжителна/ се плаќа на лице место;

-  Патничко осигурување - 250мкд.

 

Превоз | ЦРНА ГОРА | Лето 2017

 

(Бар / Суто Море / Чањ / Петровец / Свети Стефан / Бечичи / Будва)

секоја НЕДЕЛА од 11.06 до 03.09.2017

40€ за возрасни / 30€ за деца до 10 год. / повратна

 

30€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. / еден правец

Време на поаѓање по градови од МАКЕДОНИЈА

 Град на поаѓање

 Mесто на поаѓање 

 Време на поаѓање

 Штип:

 (паркинг пред нова пошта)

22:15h

 Велес:

 (бензиска Макпетрол - кружен)

23:00h

 Куманово:

 (бензиска Макпетрол - автопат)

23:00h

 Скопје:

 (паркинг пред ВИП хотел / наспроти саем)

23:45h

Поаѓање од ЦРНА ГОРА

 Будва:

 

15:00h

 Бечичи:

 

15:15h

 Свети Стефан:

 

15:30h

 Петровец:

 

15:45h

 Чањ:

 

16:00h

 Суто Море:

 

16:15h

 Бар:

 

17:15h

НАПОМЕНА:  15мин пред поаѓање, состанок на групата.

 

 

 

Ви треба помош ?

Поврзете се со нас на телефон: 034 330 311 Моб 078 340 311 Работно Време 10:00 - 19:00

+389 (0)78 340 311


Може да ви се допаднат