Вила Efi Паралија

45 Евра


Вила "EFI" – Паралиа

Бесплатно сместување за 3-то и 4-то лице во Студио

 

Вила “EFI” е лоцирана на само 20m од прекрасната песочна плажа во центарот на Паралиа, на истата улица со вила “SAVVIDIS” и на 100m од црквата. Располага со следната структура на студија: 1/2 (еден брачен), 1/3 (еден брачен и еден единечен); 1/3+1 (еден брачен, еден единечен и фотеља на расклопување). Секое студио е комплетно опремено со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + аспиратор, фрижидер..), тоалет (туш кабина, фен), балкон (масичка со столчиња) клима, ТВ, гардеробер. Некои од студијата имаат поглед кон море. Вилата располага со ЛИФТ. Wi-Fi интернет - Бесплатен.  Студијата се на II кат.

 

EARLY BOOKING

20% попуст за уплата до 01.02.2018
15% попуст за уплата до
 01.03.2018
10% попуст за уплата до
01.04.2018

 

"EFI"
Паралиа

термин 

МАЈ 

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ 

 20

27

03

10

17

24

01

08

15

22

29

05

12

19

26

02

9

16

23

бр. ноќи 

7

7

7

7

7

7

7  *

7  *

7  *

7  *

7  *

7  *

7  *

7

7

7

7

7

7

1/2 студио

45

70

85

105

120

135

260

280

310

310

310

310

290

145

125

105

85

65

50 

1/3 студио

45

80

95

120

130

145

280

310

335

335

335

335

310

155

135

115

95

70

55 

1/3+1 студио

45

90

110

135

155

175

310

335

360

360

360

360

335

185

150

125

100

75

60 

опис на ценовникот

цени по лице со превоз

цени за наем на цело студио

цени по лице со превоз

НАПОМЕНА

-  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување;

-  Цените за 7 ноќи/8 дена (со *), се дадени за наем на цело студио без вклучен превоз;

-  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.

-  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

-  Во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз;

-  Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни - БЕСПЛАТНО;

-  Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);

-  Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот. Постелнината се менува на денот на сместувањето и уште еднаш во текот на неделата;

-  Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Удово / Гевгелија;

-  Автобусот ги остава/зема патниците на околу 50m од вилата.

-  Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТЕН!!

-  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и Не важат за првиот термин.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

-  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;

-  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице;

-  Доплата за клима 5€ од ден (на рецепција);

-  Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);

-  Доплата за патничко осигурување - 150мкд / 300мкд за лица над 65 год.

 

 

Ви треба помош ?

Поврзете се со нас на телефон: 034 330 311 Моб 078 340 311 Работно Време 10:00 - 19:00

+389 (0)78 340 311


Може да ви се допаднат