Вила Alkyonis Apartments ‐ Калитеа

29 Евра


Вила Alkyonis Apartments ‐ Калитеа

 

Калитеа е идеално место за сите туристи кои сакаат да уживаат во кристално чистата вода и белата песок на плажата која скоро секоја година е наградувана со плаво знаменце. Калитеа сместена во прекрасната околина опкружена со борови дрва Ви овозможува да уживате во многубројните, таверни, кафе барови, бутици,  дискотеки и ноќни клубови кои ги привлекуваат туристите од сите околни места со што се вбројува во еден од најзабавните градови на Халкидики, а разновидните продавници и бутици нудат можност за шопинг интересен за туристите од сите возрасти. 

Вид на Сместување

22.04-29.05

30.09-21.10

 

30.05-30.06

16.09-30.09

 

 

30.06-20.07

01.09-15.09

 

21.07-01.09

Студио 2 лица

29 €

39 €

55 €

72 €

Студио 3 лица

32 €

48 €

70 €

86 €

Апартман 5 лица

45 €

66 €

90 €

113 €

 

Цените се дадени од вечер за наем на студио.

Хотелот располага со базен.

Секое студио има балкон, купатило, кујна, A/C, TV.

Локација – 200м од плажа.

 

За сместување помалку од 3 ноќевања, цената се зголемува за 10%.

Минимум сместување во висока сезона (01.07-31.08.) – 5 ноќевања.

 

Туристичките такси доколку  бидат воведени во Грција од 01.01.2018 год. не се вклучени во цената, и ќе бидат наплатени во самите апартмани/хотели на денот на сместување  

 

 

 

 

 

 

Ви треба помош ?

Поврзете се со нас на телефон: 034 330 311 Моб 078 340 311 Работно Време 10:00 - 19:00

+389 (0)78 340 311