Вила Dimitris Studios Калитеа

34 Евра


Вила Dimitris Studios Калитеа

 

 Калитеа е идеално место за сите туристи кои сакаат да уживаат во кристално чистата вода и белата песок на плажата која скоро секоја година е наградувана со плаво знаменце. Калитеа сместена во прекрасната околина опкружена со борови дрва Ви овозможува да уживате во многубројните, таверни, кафе барови, бутици,  дискотеки и ноќни клубови кои ги привлекуваат туристите од сите околни места со што се вбројува во еден од најзабавните градови на Халкидики, а разновидните продавници и бутици нудат можност за шопинг интересен за туристите од сите возрасти.

 

Вид на Сместување

01.05-15.06

01.09-08.09

16.06-13.07

 

14.07-01.09

09.09 – 30.09

Студио  2 Лица

35 €

42 €

65 €

34 €

Студио 3 Лица

42 €

48 €

77 €

36 €

Студио 4 Лица

48 €

54 €

89 €

42 €

Апартман 4 Лица

54 €

66 €

100 €

48 €

 

Цените се дадени од вечер за наем на студио.

Дете до  6 год се сместува бесплатно.

Секое студио има балкон, купатило, кујна, A/C, TV. WI-FI.

Локација - 200м од плажа.

 

За сместување помалку од 3 ноќевања, цената се зголемува за 10%.

Минимум сместување во висока сезона (01.07-31.08.2016) – 5 ноќевања.

 

Туристичките такси доколку  бидат воведени во Грција од 01.01.2018 год. не се вклучени во цената, и ќе бидат наплатени во самите апартмани/хотели на денот на сместување  

 

 

 

 

Ви треба помош ?

Поврзете се со нас на телефон: 034 330 311 Моб 078 340 311 Работно Време 10:00 - 19:00

+389 (0)78 340 311