Oceanis Hotel / Apartments - Калитеа

28 Евра


OCEANIS HOTEL APARTMENTS КАЛИТЕА

 

 Калитеа е идеално место за сите туристи кои сакаат да уживаат во кристално чистата вода и белата песок на плажата која скоро секоја година е наградувана со плаво знаменце. Калитеа сместена во прекрасната околина опкружена со борови дрва Ви овозможува да уживате во многубројните, таверни, кафе барови, бутици,  дискотеки и ноќни клубови кои ги привлекуваат туристите од сите околни места со што се вбројува во еден од најзабавните градови на Халкидики, а разновидните продавници и бутици нудат можност за шопинг интересен за туристите од сите возрасти.     

 

Вид на Сместување

01.05-31.05

 

01.06-30.06

01.07-16.07

10.09-30.09

17.07-31.08

01.09-09.09

Студио 2 лица

28 €

55 €

74 €

46 €

Студио 3 лица

34 €

70 €

86 €

54 €

Студио 4 лица

38 €

80 €

100 €

60 €

Студио 5 лица

44 €

86 €

110 €

66 €

 

Цените се дадени од вечер за наем на студио.

Хотелот располага со базен.

Секое студио има балкон, купатило, кујна, A/C, TV.

Локација – 200м од плажа.

 

За сместување помалку од 3 ноќевања, цената се зголемува за 10%.

Минимум сместување во висока сезона (01.07-31.08.) – 5 ноќевања.

 

Туристичките такси доколку  бидат воведени во Грција од 01.01.2018 год. не се вклучени во цената, и ќе      бидат наплатени во самите апартмани/хотели на денот на сместување  

 

 

 

 

 

 

Ви треба помош ?

Поврзете се со нас на телефон: 034 330 311 Моб 078 340 311 Работно Време 10:00 - 19:00

+389 (0)78 340 311