Вила Oskar Калитеа

65 Евра


Вила Oskar Калитеа Лето 2018 

 

Вила ОСКАР се наоѓа во централниот дел на Калитеа, на околу 600метри одалеченост од плажа. Располагасо двокревети, трокреветни и четворокреветни студија. Сите студија имаат балкон, комплет опремена кујна, бања, ТВ,  клима(се доплаќа 5€ дневно) и Wi-Fi. Истата е од Б категорија.

Опис на студијата:

1/2 студио – се наоѓа на приземје, со поглед на градина, два единечни кревети (максимум капацитет 2особи).

1/2+1 студио – се наоѓа на 1 и 2кат, со поглед на улица, дупли кревет или два единечни и фотеља на пуштање (максимум 2 возрасни и 1 дете).

1/2+2 студио – се наоѓа на приземје и 2кат, со поглед на базен, дупли кревет, фотеља напуштање и софа (максимум 2возрасни и 2деца)

Табела 1. ПАКЕТ АРАНЖМАН МАЈ –ЈУНИ. Цените се дадени за пакет аранжман по лице за 7ноќевања со вклучен превоз

 

ТЕРМИН

20.05.2018

27.05.2018

03.06.2018

10.06.2018

17.06.2018

24.06.2018

НОЌЕВАЊА

7 ноќи

7 ноќи

7 ноќи

7 ноќи

7 ноќи

7 ноќи

Цена по лице

65€

85€

115

135

155

175

 

Сместување за минимум 2 лица во студио, 3-то и 4-то лице плаќа само превоз

 

-10% за комплетни уплати до 28.02.2018

 

Табела 2. Цена за НАЕМна студио за 7 ноќевања ЈУЛИ - АВГУСТ

ТЕРМИН

НАЕМ

1/2СТУДИО

1/3 СТУДИО

1/4 СТУДИО

01.07.2018

7 ноќи

330

350€

380

08.07.2018

7 ноќи

350€

370

400

15.07.2018

7 ноќи

390

400

430

22.07.2018

7 ноќи

400

420

450

29.07.2018

7 ноќи

400

420

450

05.08.2018

7 ноќи

400

420

450

12.08.2018

7 ноќи

400

420

450

19.08.2018

7 ноќи

400

420

450

26.08.2018

7 ноќи

370

400

420


Табела
3. ПАКЕТ АРАНЖМАН СЕПТЕМВРИ. Цените се дадени за пакет аранжман по лице за 7ноќевања со вклучен превоз

ТЕРМИН

02.09.2018

09.09.2018

16.09.2018

23.09.2018

НОЌЕВАЊА

7 ноќи

7 ноќи

7 ноќи

7  ноќи

Цена по лице

155

135

115

85€

 

Сместување за минимум 2 лица во студио, 3-то и 4-то лице плаќа само превоз

 Напомени:

 

  • Цените се дадени во евра. Плаќањето се врши ИСКЛУЧИВО и само во денари по курс 1 € = 62мкд.
  • Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки, за важечка резервација се смета само со авансна уплата на 30% од целосната сума на аранжманот и фотокопија од пасош. Целосна доплата на аранжманот седум дена пред тргнување. Термините дадени во табелата се непроменливи.
  • Деновите дадени во табелите се денови на тргнување на паркингот спроти Холидеј Ин во 04.00 часот наутро (состанок на групата 30 минути порано), Ве молиме минимум 24 часа (еден ден) пред секое тргнување од Скопје да се информирате за потврда на својата резервација, како и за времето или местото.
  • Автобуски превоз: возрасни 35 € ; деца од 02-12 год. 25 €
  • Задолжително патничко осигурување.
  • Собите се превземаат после 12.00 часот, а се напуштаат во 09.00 часот по локално време.
  • За уплата на две смени (7 + 7 ноќевања) одобруваме попуст од 10% на втората смена.
  • Во пакет аранжманите 10 евра се одбива од цената за сопствен превоз по лице
  • ПОПУСТИТЕ НЕ СЕ КОМБИНИРААТ ПОМЕЃУ СЕБЕ (попуст за рана резервација со попуст за две смени споени и сл.)!!!

 

  • Доплата за туристичка такса 0,5 € - 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 

Ви треба помош ?

Поврзете се со нас на телефон: 034 330 311 Моб 078 340 311 Работно Време 10:00 - 19:00

+389 (0)78 340 311


Може да ви се допаднат