Вила Theano Калитеа

35 Евра


Вила "THEANO" – Калитеа

Бесплатно сместување за 3-то лице во Студио / 5-то лице во Апартман

 

Вила “Theano”, се наоѓа во строгиот центар на Калитеа односно на самата пешачка зона и на околу 150m од плажа. Вилата располага со 1/3 студија и 3+2 дуплекс апартмани со две одделни спални. Секое студио / апартман е комплетно опремено со: кујна (со комплетен приборза онолку лица према број на легла + аспиратор, фрижидер..), тоалет, туш, фен, балкон (масичка со столчиња) со поглед на шеталиштето, телевизор, гардеробер, клима - БЕСПЛАТНА, како и бесплатен  интернет. Пиејќи го кафето на вашата тераса и прекрасниот поглед кон шеталиштето, имате чувство исто како да сте во некоја кафетерија. 

EARLY BOOKING

20% попуст за уплата до 01.02.2018
15% попуст за уплата до
01.03.2018
10% попуст за уплата до 01.04.2018

 

"Theano"
Kалитеа

термин 

МАЈ 

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ 

19

26

02

09

16

23

30

07

14

21

28

04

11

18

25

01

08

15

22

бр. ноќи 

7

7

7

7

7

7

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7

7

7

7

7

7

1/3 студио 

45

75

95

125

150

170

325

350

375

375

375

375

375

185

155

120

85

65

50

Дуплекс АПТ /3+2/

35

55

75

95

120

140

450

495

535

535

535

535

535

145

125

90

65

55

40

опис на ценовникот

цени по лице со превоз

цени за наем на цело студио/апартман

цени по лице со превоз

 

НАПОМЕНА

-  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то лице БЕСПЛАТНО сместување;

-  Цените за 7 ноќи/8 дена (со *), се дадени за наем на цело студио без вклучен превоз;

-  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.

-  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

-  Во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то лице се сместува БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз;

-  Во дуплекс апартман со две одделни спални, плаќаат минимум 4 лица | 5-то лице се сместува БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз;

-  Во студио/апартман, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни - БЕСПЛАТНО;

-  Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот;

-  Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот.

-  Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Удово / Гевгелија;

-  Автобусот ги остава/зема патниците на околу 150m од вилата;

-  Клима - БЕСПЛАТНА!!

Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТЕН!!

-  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и Не важат за првиот термин.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

-  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;

-  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице;

-  Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);

-  Доплата за патничко осигурување - 150мкд / 300мкд за лица над 65 год.

Ви треба помош ?

Поврзете се со нас на телефон: 034 330 311 Моб 078 340 311 Работно Време 10:00 - 19:00

+389 (0)78 340 311


Може да ви се допаднат