Хотел Pantheon - Олимпик Бич

45 Евра

Ви благодариме за довербата и изборот што го направивте

Хотел "PANTHEON" - Олимпик Бич

Бесплатно сместување за 3-то и 4-то лице во студио

 

Хотел “Pantheon” е лоциран на сама плажа во Олимпик Бич. Стилно опремените студија со директен поглед на море/плажа и новиот ентериер им нудат пријатен, релаксирачки одмор на гостите. Хотелот располага со следната структура: 1/2 - 1/3 - 1/4 студија со редовни легла. Секое студио е комплетно опремено со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + аспиратор, фрижидер..), тоалет, големо огледало, туш, фен за тело, балкон (масичка со столчиња) со директен поглед на море/плажа, клима, ТВ - LCD, гардеробер (закачалки и сушара). На располагање е бесплатен  интернет во студијата, на рецепција како и на лежалките на плажа. Во склоп на хотелот се наоѓа елитен стилски дизајниран ресторан “Remezzo” со првокласни специјалитети на храна и пијалоци како и бесплатни лежалки на сама плажа со порачување на пијалок. Без оглед на ресторанот, хотелот и во вечерните часови на гостите им нуди пријатен престој. Хотелот располага со ЛИФТ.

 

EARLY BOOKING  20% попуст за уплата до 01.02.2019   |  15% попуст за уплата до 01.03.2019   |  10% попуст за уплата до 01.04.2019

 

"Pantheon"
Олимпик бич

термин 

МАЈ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

 19

26

02

09

16

23

30

07

14

21

28

04

11

18

25

01

08

15

22

бр. ноќи 

7

7

7

7

7

7

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7

7

7

7

7

1/2 студио /назад/

45

65

80

110

130

145

270

290

315

315

315

315

315

290

145

110

80

65

50

1/3 студио /назад/

45

75

90

125

150

165

310

330

345

345

345

345

345

330

165

125

90

75

55

1/3 студио /море/

55

85

105

140

165

180

340

360

385

385

385

385

385

360

180

140

105

85

60

1/4 студио /море/

55

95

115

150

175

195

370

390

415

415

415

415

415

390

195

150

115

95

65

опис на ценовникот

цени по лице со превоз

цени за наем на цело студио без превоз

цени по лице со превоз

 

НАПОМЕНА

  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување;

-  Цените за 7 ноќи/8 дена (со *), се дадени за наем на цело студио без вклучен превоз;

-  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.

-  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

-  Во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз;

 

-  Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни - БЕСПЛАТНО;

-  Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);

-  Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот;

-  Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Удово / Гевгелија;

-  Автобусот ги остава/зема патниците на околу 100m од вилата.

-  Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТЕН!!

-  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НE важат за првиот и последниот термин.

 

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

-  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;

-  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице;

-  Доплата за туристичка такса - 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);

-  Доплата за клима - 5€ од ден (на рецепција);

-  Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);

-  Доплата за патничко осигурување.

 

Автобуски превоз ПАРАЛИЈА, според термини од табелата

Град на поаѓање

Mесто на поаѓање

Време на поаѓање

Куманово:

(бензинска Макпетрол - автопат)

04:15h

Скопје:

(паркинг пред VIP хотел)

05:00h

Штип:

(паркинг пред нова пошта)

05:00h

Велес:

(бензинска Макоил, мотел Македонија)

05:45h

Неготино:

(бензинска, Макпетрол)

06:10h

Г.П. Богородица:

(бензинска, Oкта / Богородица)

07:00h

Поаѓање од Паралиа:16:15 по МК време / 17:15 по ГР време (пред вилата)

 

Скопје - Паралија (275km)

Скопје - Солун - Катерини – Паралиа - Автопат (Е75)

Трошоци во еден правец:

Патaрини во Македонија (180ден)

Патарини во Грција (5.20€)

 

Ви треба помош ?

Поврзете се со нас на телефон: 034 330 311 Моб 078 340 311 Работно Време 10:00 - 19:00

+389 (0)78 340 311


Може да ви се допаднат