Вила Poseidon - Афитос

35 Евра

Ви благодариме за довербата и изборот што го направивте

 Вила Poseidon - Афитос

Афитос, според многумина најшармантното амбиентално селце  на Халкидики… Зошто е толку популарно и посетено од илјадници туристи, од најразлична националност и возраст, ќе сватите кога ќе се најдете на тесните улички, помеѓу  камените куќи, и многуте дуќани и таверни од каде ѕиркаат насмеаните лица на локалните продавачи. Од останатите места се разликува по архитектурата, по камените куќи, по традиционалните таверни, по улиците со калдрма… Водата е кристално чиста и топла, а плажите песочни, што го прави одличен избор за семејства, млади луѓе, парови, за сите…

Афитос претставува карпест „балкон“ од кој има неодолив, запрепастувачки поглед кон заливот Торонеос и кон прекрасното сино море и небо.Има многу сместувачки капацитети, како апартмани и хотели, и е полно од почетокот на месец мај па сѐ до крајот на октомври.

 

 

Термин

Студио/Апартман

Двокреветна соба

Трокреветна соба

Апартман

01.05  -  10.06

35

40

45

11.06  -  30.06

40

45

55

01.07 – 13.07

50

55

65

14.07  -  31.08

60

66

85

01.09  -  11.09

45

55

65

12.09  -  30.09

30

36

45

A/C клима

5 еур /јули/септември

5 еур мај/јуни/септември

5 еур мај/јуни/септември

Дополнителен кревет

6

6

6

 

Цените се дадени од вечер за наем на студио.

Секое студио има балкон, купатило, кујна, A/C, TV.

Локација – 400м од плажа.

Цените се со вклучена клима освен во месеците Мај, Јуни и Септември

 

За сместување помалку од 5 ноќевања, цената се зголемува за 10%.

Минимум сместување во висока сезона (01.07-31.08.2018) – 7 ноќевања.

 

Туристичките такси кои се  воведени во Грција од 01.01.2018 год.  (L. 4389/2016 ar.53) не се вклучени во цената, и ќе бидат наплатени во самите апартмани/хотели на денот на сместување 1€ од соба

 

Локација

https://www.google.com/maps/place/Apartments+Poseidon/@40.0942971,23.4405087,18z/data=!4m10!1m2!2m1!1sposeidon+apartments!3m6!1s0x14a62a653e69ae79:0x8c25184e177eb509!5m1!1s2018-05-31!8m2!3d40.093765!4d23.440114

 

Ви треба помош ?

Поврзете се со нас на телефон: 034 330 311 Моб 078 340 311 Работно Време 10:00 - 19:00

+389 (0)78 340 311


Може да ви се допаднат