Вила Kleopatra

25 Евра

Ви благодариме за довербата и изборот што го направивте

 

Вила Клеопатра - Калитеа

 Вила КЛЕОПАТРА се наоѓа во централниот ден на Калитеа над супермаркетот Масутис, на околу 600 метри одалеченост од плажа. Располага со четрикреветни дуплекс апартмани со капацитет 4+2 ( спална со дули кревет, спална со два единечни кревети и дневна просторија со кауч и кујна). Сите апартмани имаат балкон, кујна комплет опремена, бања, ТВ, клима и Wi-Fi. Користењето на клима уредот е со доплата (5 еур дневно) во месеците Мај,Јуни и Септември додека во Јули и Август е бесплатно. 

Најдобрата плажа на Касандра – Калитеа

КАЛИТЕА е идеално место за патници кои сакаат да уживаат во кристално чистата вода и белата песок на плажата која скоро секоја година е наградувана со плаво знаменце. Калитеа сместена во прекрасната околина опкружена со борови дрва Ви овозможува да уживате во многубројните, таверни, кафе барови, бутици,  дискотеки и ноќни клубови кои ги привлекуваат туристите од сите околни места со што се вбројува во еден од најзабавните градови на Халкидики, а разновидните продавници и бутици нудат можност за шопинг интересен за туристите од сите возрасти.

  

Тип на Сместување

06.05-31.05

11.09-30.09

01.06-20.06

01.09-10.09

21.06-01.07

 

01.07-31.07

01.08-23.08

1/2

25€

30€

50€

65€

1/3

30€

40€

60€

71€

1/4

42€

54€

72€

89€

1/5

48€

60€

78€

95€

Дополнително легло

6€

6€

6€

6€

A/C

5€

5€

5€

вклучена

 

 

Цените се дадени од вечер за наем на студио.

Секое студио има балкон, купатило, кујна, A/C, TV.

Локација – 500м од плажа.

Во цената е вклучена клима за Јули и Август

За сместување помалку од 5 ноќевања, цената се зголемува за 10%.

Минимум сместување во висока сезона (01.07-31.08.2018) – 7 ноќевања.

Туристичките такси кои се  воведени во Грција од 01.01.2018 год. не се вклучени во цената, и ќе бидат наплатени во самите апартмани/хотели на денот на сместување 1€ од соба

 

 Ви треба помош ?

Поврзете се со нас на телефон: 034 330 311 Моб 078 340 311 Работно Време 10:00 - 19:00

+389 (0)78 340 311


Може да ви се допаднат

Вила Kleopatra
25 Евра