Вила Sofia - Ханиоти

25 Евра

Ви благодариме за довербата и изборот што го направивте

 

Вила Sofia - Ханиоти

Ханиоти, бисерот на првиот крак, е мирен туристички град кој е лоциран во источниот дел на полуостровот Касандра, Халкидики – Грција. Се наоѓа на 89 км оддалеченост од Солун, 3 км од Пефкохори и 4 км од Полихроно. Населението официјално брои 968 жители, но овој број значително расте во текот на летниот период.

Ханиоти изобилува со убави паркови, таверни, кафетерии и ресторани. На 2 км јужно од Ханиоти се наоѓа популарната плажа и бар Молос Бич. Како туристичко место ни нуди изненадувачки релаксиранамбиент кој поради некоја причина е заразен и поради кој не сакаме да го напуштиме Ханиоти.

 

 

Апартмани и Студија

19.05-31.05

11.09-30.09

01.06-19.06

20.06-09.07

01.09-10.09

10.07-31.08

1/2

25€

30€

48€

60€

1/3

30€

35€

55€

66€

1/4

36€

42€

66€

78€

 

Секое студио има балкон, купатило, кујна, A/C, TV.WI-FI

Локација – 120м од плажа.

Обезбеден е и паркинг, користење на климата е вклучено во цената

За сместување помалку од 5 ноќевања, цената се зголемува за 10%.

Минимум сместување во висока сезона (01.07-31.08.2018) – 7 ноќевања

Туристичките такси кои се  воведени во Грција од 01.01.2018 год. не се вклучени во цената, и ќе бидат наплатени во самите апартмани/хотели на денот на сместување 1€ од соба

 

 

 

 

 

Ви треба помош ?

Поврзете се со нас на телефон: 034 330 311 Моб 078 340 311 Работно Време 10:00 - 19:00

+389 (0)78 340 311


Може да ви се допаднат