Вила Corfu - Неа Флогита

59 Евра

Ви благодариме за довербата и изборот што го направивте

ФЛОГИТА - ЛЕТО 2019

Вила „CORFU

Неа Флогита е прекрасно место кое лежи на западниот брег на Халкидики, на само 50 км. Од

 Солун. Богата е со зеленило и има долга и пространа песочна плажа, која е одделена од градот со прекрасен парк, барови на плажа, таверни и секако тиркизно бистрото море. Местото пружа фантастичен поглед  на заливот Термиакос и при ведро време, на планината Олимп. Со лесна прошетка може да се стигне до Дионисиос или Неа Плагиа, со кои Флогита практично е споена. Во последните 10 години Флогита се преобратува во вистинско монденско место омилено како од младите така и од повозрасните генерации.  Вистинско место за активен одмор!

Вила КОРФУ е лоцирана во центарот на Неа Флогита, спроти хотел Корфу, и на околу 50 м. од плажата. Располага со четворокреветни и петокреветни апартмани и четворокреветни студија, пространи, модерно дизајнирани, со комплетно опремена кујна, WC, клима (вклучена во цената), и пространи тераси.

ТЕРМИН ОД:

НОЌИ

CORFU     1/4        stud./app

 CORFU   1/5 app

18.05

7*промо

59

59 

25.05

7*промо

69

69 

01.06

7*

99

99

08.06

7*

129

149

15.06

7*

159

169

22.06

7*

179

189

29.06

7

379

399

06.07

7

409

429

13.07

7

439

459

20.07

7

439

459

27.07

7

439

459

03.08

7

439

459

10.08

7

439

459

17.08

7

379

389

24.08

7*

179

199

31.08

7*

139

149

07.09

7*

109

119

14.09

7*промо

79

89

 

 

НАПОМЕНА:   

- Цените со * се однесуваат за пакет аранжман по   

  лице за 7 ноќевања со вклучен превоз.  

- За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 15 евра;

- Цените без * се однесуваат за наем на апартман за 7 ноќевања.

- Во апартман, за термините со *, две лица плаќаат полн износ а третото и четвртото лицe се сместуваат БЕСПЛАТНО, и плаќаат само за превоз.

-Туристичка такса е 0.5 еур на ден по апартман и се плаќа на лице место.

- Сместувањето во собите е после 14:00 часот локално време, а напуштањето на собите е   

  до 09:00 часот локално време.

- За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.

-Туристичка такса е 0.5 еур на ден по апартман и се плаќа на лице место.

- Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 62,00 мкд.

 

Цената само за превоз: Скопје-Халкидики-Скопје изнесува:

  35 € возрасни

  25 € деца од 2 - 12 години

  БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште)

Ви треба помош ?

Поврзете се со нас на телефон: 034 330 311 Моб 078 340 311 Работно Време 10:00 - 19:00

+389 (0)78 340 311


Може да ви се допаднат