Хотел Jenny 3* - Сивири

109 Евра

Ви благодариме за довербата и изборот што го направивте

СИВИРИ ЛЕТО 2019

Хотел „JENNY 3*“

 Хотелот ЏЕНИ е лоциран на 150 м. од прекрасната песочна плажа во центарот на Сивири. Хотелот располага со 37 соби: 1/2 со брачен кревет, 1/3  со 1 брачен кревет и 1 нормално легло и 1/4 со еден брачен кревет и две нормални легла. Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), сат. ТВ и сопствена бања. Собите имаат прекрасен поглед кон плажата и морето. Хотелот располага со базен и лежалки кои се бесплатни за користење од гостите, а исто така има и бар покрај базенот.

ТЕРМИН ОД:

ПП

По лице во 1/2+2

18.05

7 промо

109

25.05

7 промо

119

01.06

7 промо

159

08.06

7

250

15.06

7

270

22.06

7

290

29.06

7

320

06.07

7

340

13.07

7

370

20.07

7

370

27.07

7

370

03.08

7

370

10.08

7

370

17.08

7

340

24.08

7

290

31.08

7

250

07.09

7 промо

170

14.09

7 промо

150

 

*HB (Half Board / Полупансион):

  • Доручек 08:00-10:00ч. на база шведска маса
  • Вечера 19:30-21:30ч.  на база шведска маса

 

НАПОМЕНА:

- Цените  се дадени по лице и се однесуваат за услуга Полупансион  за број на ноќевања дадени во табелата

- Промо цените не подлежат на дополнителни попусти

- Прво и второ дете до 13,99 г. со двајца возрасни на редовно легло - БЕСПЛАТНО

- Прво и второ дете од 14-15,99 г. со двајца возрасни на редовно легло плаќаат по 30 % од цената во табелата

- Трет и четврт возрасен над 16 години, плаќаат по 50% од цената во табелата

  - Туристичка такса е 1.5 еур на ден по апартман и се плаќа на лице место.

- Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот

- Бесплатно користење на Wi-Fi интернет во склоп на хотелот

Сместување во собите е во 14 часот по локално време а напуштање е во 09 часот по локално време

- За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.

- Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.

 

- Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:

  • возрасни: 35 €
  • деца од 2 до 12 години: 20 €
  • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО( не користи седиште во автобус)

Ви треба помош ?

Поврзете се со нас на телефон: 034 330 311 Моб 078 340 311 Работно Време 10:00 - 19:00

+389 (0)78 340 311


Може да ви се допаднат