Вила Maria - Ханиоти

50 Евра

Ви благодариме за довербата и изборот што го направивте

 

Вила "MARIA" – Ханиоти

Бесплатно сместување за 3-то и 4-то лице во студио

 

Вила “Maria” се наоѓа во центарот на Ханиоти, односно на самиот плоштад и нa oколу 150m oд плажа. Располага со 1/2 и 1/3 студија со редовни легла, како и 1/3+1 студија со 3 редовни и 1 дополнително легло на развлекување на I и II кат. Сите се комплетно опремени со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + аспиратор, фрижидер...), тоалет, крпи за лице и тело, клима (БЕСПЛАТНА), ТВ, како и бесплатен   интернет, гардеробер, сушара, широки балкони со тенди за сонце и масичка со столчиња со поглед на плоштадот, кон многуте барови, ресторани, продавници...

 

EARLY BOOKING  15% попуст за уплата до 01.02.2019  |  10% попуст за уплата до 01.03.2019  |  5% попуст за уплата до 01.04.2019

"Maria"
Ханиоти

термин 

МАЈ 

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ 

 18

25

01

08

15

22

29

06

13

20

27

03

10

17

24

31

07

 14

21

бр. ноќи 

7

7

7

7

7

7

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7

7

7

7

7

7

1/2  студио

50

80

110

130

150

170

330

360

390

390

390

390

390

360

170

140

110

85

65

1/3  студио

50

90

125

145

165

185

360

390

420

420

420

420

420

390

185

155

125

100

75

1/3+1  студио

50

100

140

160

180

195

380

420

450

450

450

450

450

420

195

165

140

115

85

опис на ценовникот

цени по лице со превоз

цени за наем на цело студио без превоз

цени по лице со превоз

НАПОМЕНА

-  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување;

-  Цените за 7 ноќи/8 дена (со *), се дадени за наем на цело студио без вклучен превоз;

-  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.

-  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

-  Во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз;

-  Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни - БЕСПЛАТНО;

-  Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);

-  Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;

-  Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Струмица / Удово / Гевгелија;

-  Автобусот ги остава/зема патниците на околу 100m од вилата.

-  Клима и Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТНО!!

Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НЕ важат за првиот термин.

 

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

-  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;

-  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице;

-  Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);

-  Доплата за патничко осигурување.

 

Автобуски превоз Калитеа, според термини од табелата

Град на поаѓање

Mесто на поаѓање

Време на поаѓање

Куманово:

(бензинска Макпетрол - автопат)

04:15h

Скопје:

(паркинг пред VIP хотел)

05:00h

Штип:

(паркинг пред нова пошта)

05:00h

Велес:

(бензинска Макоил, мотел Македонија)

05:45h

Неготино:

(бензинска, Макпетрол)

06:10h

Г.П. Богородица:

(бензинска, Oкта / Богородица)

07:00h

Поаѓање од Калитеа:15:45 по МК време / 16:45 по ГР време (на главниот булевар)

Скопје - Тесалоники - Неа Модања - Калитеа

 

Трошоци во еден правец:

Патaрини во Македонија (180ден)

 Патарини во Грција (1.80€)

Ви треба помош ?

Поврзете се со нас на телефон: 034 330 311 Моб 078 340 311 Работно Време 10:00 - 19:00

+389 (0)78 340 311


Може да ви се допаднат