Летен Спортски камп Александра - Кавала

13.600 Ден

Ви благодариме за довербата и изборот што го направивте Вашите деца, се наша грижа.

 

ЛЕТЕН СПОРТСКИ КАМП,,АЛЕКСАНДРА 2019,, КАВАЛА,Р.ГРЦИЈА

ПСК,,Челични,, ШТИП и  Т.А. Скала-Травел Струмица

 

Добредојдовте во Меѓународниот детски камп Александра, еден од најголемите летни кампови во Грција. Со повеќе од 100 вработени Меѓународниот детски камп Александра е домаќин,на децата да им бидат родители, пријатели и професори, за да им овозможат незаборавно лето.

Локација: Кампот  поседува сопствена плажа на брегот на местото Кариана во близина на градот Кавала, Грција . Песочна плажа која е добитник на Сино знаме од Европската унија, убавата околина, историските знаменитости, чистиот воздух и мирното море ја прават оваа локација одличен избор за неповторливо лето за сите посетители.

Активности и Забава: Дневната програма во кампот Александра е исполнет со возбуда, авантура, бескрајни активност, натпреварувачкиот дух, забава, дружење.Програмата вклучува образово-едукативни работлници.Професионалното однесување кое е полно со ентузијазам и посветеност обезбедува безбедна и одлична програма во  опуштена атмосфера со  деца од Русија, Украина,Грција,Бугарија, Романија, Србија и Македонија.

 • Секојдневно пливање во море, кајакарство, игри во вода, возење со банана, нуркање и часови по пливање во базен.
 • Фудбал, Кошарка, Одбојка на плажа, Тенис, Пинг-понг, Шах.
 • Ритмичка гимнастика, Аеробик, Пилатес, Јога, Крос тренинг, Стрелаштво
 • Разни видови на Танци и Балети модерни, традиционални, латино, зумба
 • Уметнички работилници,Отворен Амфитеатар,Кино сали,Друштвени игри
 • Натпреварување во пеење, играње, таленти.
 • Вечери на плажата со музика и игра, караоке, групни игри.

 

Термин: 03 – 09 ЈУЛИ 2019, Александра, Кавала, Грција 13.600 ден.

       

7 дневен аранжман (на 6 рати по 2.270,00 денари фебруари-јули)  

 6 нокевања на база полн пансион (доручек,ручек,вечера  со две ужини)

Сместување во бунгалови од цврста градба со сопствено купатило и вц,превоз,осигурување,

Амбуланта со лекар за време на престој 24 часа и користење на бесплатен интернет (wireless)

 

Пријавување  најдоцна до  01.05.2019г. и ВАЖИ цената од 13.600 ден.

 

Дневни активности

 • 00 – 09.00 будење со музика и миење
 • 00 - 09.15 – утрински состанок со групите
 • 15 - 09.45 – појадок
 • 45 - 10.45 – чистење и проверка од водичот
 • 45 - 12.00 – пливање во море или базен
 • 15 - 13.30 – слободно време
 • 30 - 14.15 – ручек
 • 30 - 17.00 – попладневен одмор
 • 15 - 17.30 – ужина
 • 30 - 20.30 – креативни игри (спорт и уметност)
 • 30 - 21.15 – вечера
 • 15 - 23.00 – забава во диско или кино во склоп на кампот
 • 15 – гасење светла и добра ноќ

 

Инструктори/Одговорни Професори

 1. Проф. Методи Петров – (Штип)       070/320-358
 2. Проф. Мирко Јакимовски – (Штип) 078/390-72

  Facebook-  Александра Камп Штип/Alexandra Camp Stip

 

Ви треба помош ?

Поврзете се со нас на телефон: 034 330 311 Моб 078 340 311 Работно Време 10:00 - 19:00

+389 (0)78 340 311


Може да ви се допаднат