Кушадаси Авионски Програми

545 Евра

Ви благодариме за довербата и изборот што го направивте


КУШАДАСИ – 7 ноќи -Лето

  

КУШАДАСИ – АВИОНСКИ  ПРЕВОЗ
Во превод значи остров на птици,а го доби името од едно мало островче кое е во непосредна близина на градот.Сместено на северниот брег од Егејското Море,кое за кртако време постанува најпосакувано летувалиште на туристи од целиот свет .Кушадаси е трет по големина град во Турција.Покрај градот со посебна убавина,аквапарковите ,националните паркови него го красат и седумте познати плажи од кои : Long bič", "Lejdis bič", "Kustur bič" и "Pamucak bič"се тие кои посебно ги привлекуваат туристите.

Во цената се вклучени следниве услуги:

·          Повратен авионски билет со Пегасус Ерлинес од Скопје преку Истанбул до Измир со (20 кг вклучен багаж+7кг рачен багаж)

·          Аеродромски такси

·          Сместување во одбран хотел на база Се вклучено или Ултра Се вклучено

·          Организиран превоз од аеродром – хотел- аеродром со автобус

Во цената не се вклучени следниве услуги:

·         Факултативни екскурзии

·         Патничко и здравствено осигурување

·         Дополнителни индивидуални трошоци

 

Цена од:

545

33.680 мкд

Се вклучено
или

Ултра Се вклучено

+

ТРАНСФЕР

7

 

7 НОЌИ-Цени од…….

ХОТЕЛ

Усл

Тип на соба

1 / 2 Соба

1 / 1 Соба

3то лице

Бебе
(0 – 1.99)

Дете
(2 - 6.99)

Дете
 (7 - 11.99)

ЈУНИ цени од:

Surtel Hotel 3 *

AI

Kusadasi

545

665

520

104

273

286

Grand Efe 4*

AL

   Osdere

610

765

577

104

273

286

Aria Claros Beach&Spa Ressort 5*

UAL

Osdere

790

1036

790

104

273

286

Richmond Ephesus Resort 5*

AI

    Selcuk

799

1050

750

104

273

286

Aqua Fantasy Aquapark hotel&Spa 5*

UAL

Selcuk

984

1327

916

104

273

286

ЈУЛИ цени од:

Surtel Hotel 3 *

AI

Kusadasi

629

775

600

104

273

286

Grand Efe 4*

AL

Osdere

848

1102

797

104

273

286

Aria Claros Beach&Spa Ressort 5*

UAL

Osdere

1102

1485

1108

104

273

286

Richmond Ephesus Resort 5*

AI

Selcuk

1076

11444

1001

104

273

286

Aqua Fantasy Aquapark hotel&Spa 5*

UAL

Selcuk

1376

1894

1272

104

273

286

АВГУСТ цени од:

Surtel Hotel 3 *

AI

Kusadasi

685

829

655

104

273

286

Grand Efe 4*

AL

Osdere

900

1154

849

104

273

286

Aria Claros Beach&Spa Ressort 5*

UAL

Osdere

1154

1537

1160

104

273

286

Richmond Ephesus Resort 5*

AI

Selcuk

1127

1496

1054

104

273

286

Aqua Fantasy Aquapark hotel&Spa 5*

UAL

Selcuk

1427

1946

1324

104

273

286

*Цените се изразени по лице, во евра, плаќањето е задолжително во денари

 

 

ДАТУМИ НА ЛЕТОВИ

 

Поаѓање (SKP – IST-BJV)

Враќање (BJV –IST- SKP)

Период

7 ноќи

Понеделник, Вторник, Четврток,Петок, Сабота, Недела

Понеделник, Вторник,Четврток, Петок, Сабота, Недела

02.06.2019 – 30.08. 2019

Напомена: Цените не се гарантирани,зависат од местата на авион, хотел и датум

 

Важна напомена:

  • Цените се по лице,за сместување во двокреветна соба,и валидни за пријавување на мин. 2 патници.
  • Плаќање исклучиво во денари по курс 61.8 мкд.
  • Напомена:Можеме на барање од клиентите да понудиме и други хотели
  • Времињата на летови се добиваат заедно со понуда на хотел и има можност за промена на времето на летање,
  • Плаќање при резервација 100 %,и нема можност за откажување,менување на термин или менување на имиња.
  • Останатите општи услови на патување на Фибула Ер Травел и СКТМ важат,освен горенаведеното.
  • Програмата е лекторирана од лектор Ана Бачварска.

Ви треба помош ?

Поврзете се со нас на телефон: 034 330 311 Моб 078 340 311 Работно Време 10:00 - 19:00

+389 (0)78 340 311


Може да ви се допаднат