Вила Isi Lux - Неа Потидеа

50 Евра

Ви благодариме за довербата и изборот што го направивте

Вила "ISI Lux" - Неа Потидеа

Бесплатно сместување за 3-то лице во студио и апартман со една спална


 

Вила “ISI Lux се наоѓа нa само 20m oд плажа односно пред хотел "Potidea Golden Beach". Вилата е изградена во 2017 год. Располага со 1/3 студија, /2+1/ апартмани со една спална за 3 лица (брачен кревет+едно легло во кујната), дуплекс апартман со две одделни спални соби за 4 лица (брачен во двете спални). Студијата се на високо приземје и I кат /апартманите со една и две спални соби се на I кат. Сите се опремени со комплетно нов мебел, кујна (со прибор за онолку лица према број на легла, фрижидер...), тоалет, крпи за лице и тело, клима (вклучена во цената), ТВ, бесплатен Wi-Fi интернет, гардеробер, балкон со масичка и столчиња. Во дворот на вилата има масички со столчиња, кујна и скара кои се на располагање на гостите. Вилата за прв пат е отворена во 2017 година. Студијата и апартманите се во сопствен закуп на Т.А. Медитеран.

 EARLY BOOKING - Лето 2020 

15% попуст за целосна уплата до 01.01.20   |  10% попуст за целосна уплата до 01.02.20
  7% попуст за целосна уплата до 01.03.20   |     5% попуст за целосна уплата до 01.04.20

"ISI Lux"
Неа Потидеа
термин  МАЈ
ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ 
23 30 06 13 20 27 04 11 18 25 01 08 15 22 29 05 12 19
бр. ноќи  7 7 7 7
7
7
7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * * 7 7 7 7 7
1/2+1 студио 85 120 135 155 175 195 385 405 425 425 425 425 405 195 155 110 85 60
1/3 студио 90 130 145 165 185 205 405 425 445 445 445 445 425 205 165 120 90 85
АПТ /2+1/ (со 1 спална) 100 140 160 180 200 220 425 445 465 465 465 465 445 220 180 135 100 70
Дуплекс АПТ /2+2/ 70 90 110 125 140 155 585 605 625 625 625 625 605 155 120 90 70 50
опис на ценовникот цени по лице со превоз цени за наем на цело студио/апартман цени по лице со превоз

 

НАПОМЕНА

 • -  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то лице во студио или апартман со една спална - БЕСПЛАТНО сместување;
 • -  Цените за 7ноќи/8дена (со *), се дадени за наем на цело студио/апартман без вклучен превоз;
 • -  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • -  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • -  Во студио или апартман со една спална плаќаат минимум 2 лица | 3-то лице се сместува БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз;
 • -  Во дуплекс апартман со две одделни спални соби плаќаат минимум 4 лица;
 • -  Во студио/апартман, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години - БЕСПЛАТНО;
 • -  Поради генерално чистење на студијата/апартманите после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот;
 • -  Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;
 • -  Превоз од: Штип / Струмица / Скопје / Куманово / Велес / Гевгелија;
 • -  Превозот ги остава патниците пред вилата доколку е можно да влезе
 • минибус, доколку не е можно ги остава кај стадионот. Околу 300м од вилата;
 • -  Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТЕН!!
 • -  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НЕ важат за последниот термин.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • -  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
 • -  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице (освен за првиот и последниот термин);
 • -  Доплата за туристичка такса - 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);
 • -  Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);
 • -  Доплата за патничко осигурување (информации во агенција).

Автобуски превоз НЕА ПОТИДЕА, според термини од табелата
Патни информации
 Град на поаѓање  Mесто на поаѓање   Време на поаѓање Скопје - Неа Потидеа (310km)
 Куманово:  (бензинска Макпетрол - автопат) 04:15h

 Скопје - Солун - Неа Модања - Неа Потидеа


 Автопат (Е75)

 

 Трошоци во еден правец:
 Патерини во Македонија (280ден)
 Патарини во Грција (2.60€)

 Скопје:  (паркинг пред VIP хотел наспроти саем) 05:00h
 Штип:  (паркинг пред нова пошта) 05:00h
 Велес:  (бензинска Макоил, мотел Македонија) 05:45h
 Струмица:  (бензинска, Макпетрол - кружен) 06:00h
 Неготино:  (бензинска, Макпетрол)  06:15h
 Г.П. Богородица:  (бензинска, Oкта / Богородица) 07:00h
 Поаѓање од Неа Потидеа:

 15:00 по МК време / 16:00 по ГР време (пред вилата или стадионот)


За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ

Ви треба помош ?

Поврзете се со нас на телефон: 034 330 311 Моб 078 340 311 Работно Време 10:00 - 19:00

+389 (0)78 340 311


Може да ви се допаднат