Вила Христос - Полихроно

70 Евра

Ви благодариме за довербата и изборот што го направивте

ВИЛА ХРИСТОС - ПОЛИХРОНО

Вила ХРИСТОС - се наоѓа на 300 метри од плажа во мирно опкружување.

ПОЛИХРОНО Вила ХРИСТОС ЛЕТО 2020

Вила ХРИСТОС - се наоѓа на 300 метри од плажа во мирно опкружување. Вилата располага со 1/3 апартмани и 1/4дуплекс апартмани, сите се со балкон, опремена кујна, бања, ТВ, Wi-Fi – од 01 Јуни!!! Kлимата е вклучена во цена.
Истата е од Б-категорија.

Опис на апартманите: 1/3 апартман –(1 и 2 кат), две простории, спална со 3 единечни кревети и кујна со трпезарија од каде се излегува на балкон. 1/4 дуплекс апартман –(1 и 2 кат), 3 простории, две спални со по два поединечни кревети и кујна со трпезарија.

 - 20% попуст

За целосни уплати до 31.01.2020

 

Табела бр.1 – вонсезонски цени

ТЕРМИН

24.05.2020

31.05.2020

07.06.2020

14.06.2020

21.06.2020

Ноќевања

7 ноќи

7 ноќи

7 ноќи

7 ноќи

7 ноќи

1/3 апп и 1/4 дуплекс

80€

105€

135 €

145 €

155 €

 

Табела бр.2 – сезонски цени

ТЕРМИН

Ноќевања

1/3апп

1/5 дуплекс

28.06.2020

7 ноќи

300 €

390 €

05.07.2020

7 ноќи

340 €

440 €

12.07.2020

7 ноќи

370 €

470 €

19.07.2020

7 ноќи

390 €

510 €

26.07.2020

7 ноќи

390 €

510 €

02.08.2020

7 ноќи

390 €

510 €

09.08.2020

7 ноќи

390 €

510 €

16.08.2020

7 ноќи

370 €

470 €

23.08.2020

7 ноќи

340 €

440 €

 

Табела бр.3 – вонсезонски цени

Термин

30.08.2020

06.09.2020

13.09.2020

20.09.2020

Ноќевања

7 ноќи

7 ноќи

7 ноќи

7 ноќи

1/3 апп и 1/4 дуплекс

155€

135€

115€

70€

 

 

НАПОМЕНИ:

Ø ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.1 и 3 – ВОНСЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН - 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ. За сопствен превозредовната цена за прво и второ лице се намалува за 10 евра. Напомена: Во апартман минимум 3 лица, 2 лица плаќаат полна цена, трето и четврто лицеплаќаат задолжително по 35евра.

Ø ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.2 – СЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН ЗА 7 НОЌЕВАЊА, согласно бројот на кревети.

Ø Во студио / апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со родител.

Ø Термините во табелата се денови на започнување на аражманот.

Ø Тргнувањето е на денот објавен во табелата. Тргнувањето од Куманово е во 02:45 часот наутро пред ‘Скара кај Жмара’. Тргнувањето од Скопје е во 04:00 часот на паркингот спроти хотел Холидеј Ин, состанок на групата е во 03:30 часот. Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на тргнување. Ве молиме минимум 24 часа пред секое тргнување да се информирате за потврда за времето и местото.

Ø Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.

Ø Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).

Ø За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена. Напомена: понудата важи на редовните цени.

Ø Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.

Ø Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

Ø Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна до 7 дена пред поаѓање.

Ø Сместување во собите е по 14.00 часот, а напуштање на истите е до 09.00 часот по локално време

Ø За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Ø Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставник на агенција или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 0,50 евра на ден по студио/апартман.

Ø Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Одлуката за доплата на клима-уред, интернет и слично, кај одредени сместувачки капацитети е на сопствениците на објектите, Магелан НЕ може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда. Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.

Ø Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Магелан“ и на самата агенција и поради кои НЕ можаe да се откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.

Магелан организира превоз со придружник на групата, до местото кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусите. Цена на превозот:

v Превоз за возрасен 35евра / Еден правец 25 евра

v деца 2- 11,99години 25евра / Еден правец 20 евра / Дете до 1,99 години (без седиште) – бесплатно.

Маг

Ви треба помош ?

Поврзете се со нас на телефон: 034 330 311 Моб 078 340 311 Работно Време 10:00 - 19:00

+389 (0)78 340 311