Велигден на Медитеранот

279 Евра

Ви благодариме за довербата и изборот што го направивте

 

ВЕЛИГДЕН НА МЕДИТЕРАНОТ

19.04 – 30.04.2019 ГОДИНА ОД 279 ЕВРА

 

1.ДЕН (СКОПЈЕ – НИЦА)

Поаѓање во раните утрински часови. Се патува преку г.п.Табановце, Србија, Хрватска, Словенија. Ноќно возење со попатни паузи за одмор.

2 ДЕН (КАН – НИЦА)

Во утринските часови пристигнување на Азурниот брег. После кратката посета на парфимеријата во Грас, следува обиколка на Кан, прошетка по монденското шеталиште „La Croissette“, разгледување на познатата филмска палата, хотелот Медитеранео, ексклузивниот хотел Карлтон – каде отседнуваат ѕвездите за време на одржување на Канскиот филмски фестивал, бројните луксузни продавници.... Кратко возење до Ница. Следува обиколка: Шеталиштето на англичаните „Promenade des Anglais, хотел Negresco, плоштадот Massena... Сместување во хотел.  Слободно време за сончање, одмор или индивидуален разглед на градот. Ноќевање.

3 ДЕН (НИЦА–МОНАКО – МОНТЕ КАРЛО)

 1. Појадок. По напуштањето на хотелот претстои ден за дополнително уживање и запознавање со убавините на најголемиот град на Азурниот брег – Ница. Во доцните попладневни часови следува заминување кон кнежеството Монако и Монте Карло – магичниот град на казината и коцкањето. Ова е одлична можност да го почувствувате гламурот на Палатата Грималди, Катедралата, океанографскиот музеј, патеката на Формула 1 обиколка на квартот со познатите  казина и прошетка низ преубавите паркови на Монте Карло. По завршувањето на обиколката патувањето продолжува со ноќно возење кон Шпанија.
 2. 4. ДЕН (ЉОРЕТ ДЕ МАР)
  Пристигнување во утринските часови во најпознатиот туристички центар на крајбрежјето на Коста Брава – Љорет де Мар (65 км од Барселона). Сместување во апартмантски комплекс. Попладне предвидено за одмор и сончање. Секоја вечер факултативна посета на дискотека. Ноќевање.

5-7. ДЕН (ЉОРЕТ ДЕ МАР – БАРСЕЛОНА)

Вашиот престој во Шпанија може да биде незаборавен со посета на факултативните излети од нашата богата и ЕКСКЛУЗИВНА понуда: FLAMENCO LA SIESTA, CASTEL MEDIEVAL (Витешка вечера) BARCELONA PANORAMICA (посета на Саграда Фамилија, паркот Цитадела, познатата улица Пасеж де Грасија, магичните фонтани...) COSTA BRAVA, BARCELONA BY NIGHT, NOU CAMP, AQUARIUM, со што вашиот престој во Шпанија ќе биде полн со спомени и убави доживувања.

 1. 8. ДЕН (ЉОРЕТ ДЕ МАР –БАРСЕЛОНА)

Според програмата напуштање на хотелот и заминување кон медитеранската убавица – Барселона. По пристигнувањето во центарот на градот слободно време за обиколка на некој од бројните музеи, шопинг и индивидуални активности. Во точно закажано време поаѓање кон пристаништето, сместување во кабини. Испловување од пристаништето во Барселона... Ноќевање во модерно опремени бродски кабини (тоалет,туш/ WC...) на „хотелот на вода“ на релација Барселона – Чивитавекија и можност за незаборавн крстарење по Медитеранот. Ноќевање.

  

 1. ДЕН - КРСТАРЕЊЕ ПО МЕДИТЕРАНОТ

Слободно време за користење на многубројните погодности кои ги нуди овој “хотел на вода”... жива музика, dance show, disco club, казино, пијано бар, базен, фитнес, џакузи, free shop... Впловување во пристаништето на Civitavecchia покрај Рим.  Заминување кон хотел и сместување.  Ноќевање.

 1. ДЕН – РИМ

Следува разглед на вечниот град и  најзначајните знаменитости: Colosseum, Forum imperiali, брдото Capitol, Piazza Venezia, Fontana di Trevi, шпански скали, Panteon, piazza Navona, castel St. Angelo, piazza San Pietro ... Слободно време за индивидуална прошетка и разглед на градот. Во доцните вечерни часови,  тргнуваме кон Венеција. Ноќно возење до Венеција.

 1. ДЕН - ВЕНЕЦИЈА

Во раните утрински часови пристигнување во Punta Sabbioni – факултативно возење со брод по венецијанската лагуна, разглед на град: Дуждевата палата, мостот на воздишките, Базиликата на Св. Марко, Прокурациите, мостот Риалто... Слободно време за индивидуални обиколки на градот. Во попладневните часови поаѓање за Македонија.

 1. ДЕН – ВЕНЕЦИЈА- СКОПЈЕ

Пристигнување во Скопје во доцните попладневни часови.

 

ПРОМО ЦЕНА: 359 /279€  

 

Цената вклучува:

 • 4 ноќевања во апартмани во Љорет Де Мар
 • 1 ноќевање со појадок во Ница/Кан
 • 1 ноќевање во околината на Рим
 • 1 ноќевање на брод од флотата на GRIMALDI LINES на релација Барселона – Чивитекија
 • Посета на градовите:,Ница, Кан, Монако , Монте Карло, Љорет де Мар, Рим, Венеција со стручни водичи на нашата агенција
 • Комплетна организација на патувањето со пратител
 • Туристичка такса
 • Превоз со модерни туристички автобуси (со клима, ТV, видео) на наведената релација
 • Бесплатно поаѓање од: Битола, Прилеп, Кавадарци, Неготино, Велес, Штип, Струмица, Куманово

Напомена: Прво и второ дете до 14 години плаќаат 50% од износот

Цената не вклучува:

 • Факултативни излети, возење со брод до Венеција и влезници планирани по програмата
 • Патничко-здравствено осигурување (кое може да се извади и во ТА Рапсоди Травел), задолжително.
 • Доплата за двокреветна соба во Лорет Де Мар – 20 евра по лице
 • Доплата од 55€ за хотелско сместување со полн пансион на база на „шведска маса“ (доручек, ручек и вечера)

 

Ви треба помош ?

Поврзете се со нас на телефон: 034 330 311 Моб 078 340 311 Работно Време 10:00 - 19:00

+389 (0)78 340 311


Може да ви се допаднат

Шпанија
199 Евра
Санторини
229 Евра