Citroen C1

30 Евра

Број на седишта4 Број на врати5 Менувач Автоматски ГоривоБензин Волумен на мотор998 Потрошувачка3,5/100 Багаж (мали куфери)1Багаж (големи куфери) Клима уредДа АБСДа Централно заклучувањеДа Електрични прозорциДа Цените се изразени во Евра на ден со вклучено ДДВ од 18%

 Цитроен Ц1

 

Цените се изразени во Евра на ден со вклучено ДДВ од 18%

Плаќање во МКД по курс 1 евро =61,50 ден.

 

 ДЕНОВИ                               ПЕРИОД
  01/02 – 31/05   01/06 – 30/09   01/10 – 15/12     16/12 – 31/01
   1-2          37          40         37         40 
   3-5          34          36         34         36
    6+          30         32         30          32 

 

За секое изнајмување над 12 дена се договараме на лице место . 

Во цената е вклучено:

-Зелена карта

-Неограничена километража.

-Осигурување на возилото.(Каско осигурување со 500 еур франшиза)

-Осигурување на возач и патници.

-Редовно одржување ,сервис и поправка на возилото.

Напомена: За секое изнјамено возило се плаќа 300 еур франшиза (гаранција ) кој износ се враќа кога возилото се враќа во исправна состојба.

ЕКСТРА ИЗНАЈМУВАЊЕ :

Детско седиште- 5 еур на ден 

Навигација - 5 еур на ден

Ви треба помош ?

Поврзете се со нас на телефон: 034 330 311 Моб 078 340 311 Работно Време 10:00 - 19:00

+389 (0)78 340 311


Може да ви се допаднат

Fiat Punto
22 Евра
Seat Leon 1.9 Tdi
30 Евра
Opel Astra 1.7 Tdi
33 Евра