Дубаи - 5 ноќи

485 Евра

Ви благодариме за довербата и изборот што го направивте

 

Дубаи - 5 ноќи   SPO 04 Мај

 

6 ДЕНА / 5 НОЌЕВАЊА – АВИОНСКИ  ПРЕВОЗ
Дубаи, град на луксузот, раскошот, рај од иднината кој ве чека да го откриете...

Во цената се вклучени следните услуги

·         Билет со авиокомпанија  FlyDubai Airlines  директно од Скопје-Дубаи-Скопје ( по лице со 20 кг вклучен багаж )

·         Организиран трансфер аеродром-хотел-аеродром во Дубаи

·         5 ноќевања ,6 дена во одбран хотел,услуга ноќевање со појадок

·         Полудневен разглед на Дубаи со трансфер и водич

·         Аеродромски такси

·         Асистенција на аеродром во Дубаи

Во цената не се вклучени следните услуги

·         Факултативни екскурзии

·         Патничко и здравствено осигурување

·         Таксата за престој се плаќа директно:

o    4 - 5 еур / за соба на ден за хотел 5*

o    3 - 4 еур / за соба на ден за хотел со 4*

o    2 - 3 еур / за соба на ден за хотел со 3*

·         Екстра трошоци во хотел  ( Телефон,Ручек &Вечера,Минибар,пијалоци )

·         Виза за влез во Дубаи 85 еур, потребен скениран пасош и фотографија во боја

Цена

485

29.975мкд

СО
ПОЈАДОК

 

5

 

ПАКЕТ АРАНЖМАН  DUBAI 5 НОЌИ 6 ДЕНА

ХОТЕЛ

Локација

1 / 2 Соба

1 / 1 Соба

3то лице

Бебе
(0 - 1.99)

Дете
(2 - 5.99)

Дете
 (6 - 11.99)

Arabian Park Hotel 3*

3* Bur Dubai

485

619

N/A

75

355

N/A

Al Jawhara Gardens

4* Dubai

510

670

510

75

355

510

Grand Excelsior Bur Dubai 4*

4* Bur Dubai

505

670

505

75

355

505

Cassels Hotel Al Barsha

4*Al Barsha

559

759

559

75

355

559

Fraser Suites

5*Sheik Zaed

505

670

N/A

75

355

N/A

Hawthorn Suites Jumeirah Beach

4*  Jumeirah Beach

670

980

529

75

355

529

Pullman Jumeirah Lakes Tower 5*

5*JLT

725

1075

N/A

75

355

N/A

Dukes The Palm

5 *Palm Island

885

1415

N/A

75

355

N/A

*Цените се дадени во евра

 

ДАТУМИ НА ЛЕТОВИ

SKP - DXB

DXB - SKP

Ноќи

04.05.19

09.05.19

5

 

ВРЕМИЊА НА ЛЕТОВИ

Поаѓање (SKP – DXB)

Враќање (DXB – SKP)

13:05

09:15

 

ФАКУЛТАТИВНИ ЕКСКУРЗИИ

Екскурзии

Време на траење

Цена по лице

Опис

Desert Safari

5 часа

55 EUR

Трансфер, Сафари со џип , вечера со вклучени пијалоци(безалкохолен)

Dhow Cruise Creek/Marina

2 часа

55/80 EUR

Трансфер,Крстарење со брод, вечера со вклучени  пијалоци (безалкохолни)

Abu Dhabi City Tour

Целодневна

80 EUR

Целодневна,минимум 10 лица, вклучен трансфер, без ручек 

Burj Khalifa & Dubai Mall

 

80 EUR

Влезница+ трансфер

Miracle garden

 

43EUR

 

Aquawenture Water Park

 

95EUR

Влезница+трансфер

Global Village

 

40 EUR

Влезница+ трансфер

Helicopter 17 min

 

220 EUR

 

Seawings 20min

 

260 EUR

 

 

Важна напомена:

  • Цените се по лице,сместување во двокреветна соба,и валидни за пријавување на мин. 2 патници.
  • Плаќање исклучиво во денари
  • Плаќање при резервација 100% и нема можност за откажување, менување на термин или менување на имиња
  • За виза потребен скениран пасош и фотографија во боја.

Ви треба помош ?

Поврзете се со нас на телефон: 034 330 311 Моб 078 340 311 Работно Време 10:00 - 19:00

+389 (0)78 340 311


Може да ви се допаднат

Милано
279 Евра