Дубаи - 7 ноќи

529 Евра

Ви благодариме за довербата и изборот што го направивте

Дубаи - 7 ноќи

SPO 02 и 11 Мај

 

8 ДЕНА / 7 НОЌЕВАЊА – АВИОНСКИ  ПРЕВОЗ
Дубаи, град на луксузот, раскошот, рај од иднината кој ве чека да го откриете...

Во цената се вклучени следните услуги

·         Билет со авиокомпанија  FlyDubai Airlines  директно од Скопје – Дубаи - Скопје ( по лице со 20 кг вклучен багаж)

·         Организиран трансфер аеродром-хотел-аеродром во Дубаи

·         7 ноќевања, 8 дена во одбран хотел,услуга ноќевање со појадок

·         Полудневен разглед на Дубаи со трансфер и водич

·         Аеродромски такси

·         Асистенција на аеродром во Дубаи

Во цената не се вклучени следните услуги

·         Факултативни екскурзии

·         Патничко и здравствено осигурување

·         Таксата за престој се плаќа директно:

o    4 - 5 еур / за соба на ден за хотел 5*

o    3 - 4 еур / за соба на ден за хотел со 4*

o    2 - 3 еур / за соба на ден за хотел со 3*

·         Екстра трошоци во хотел  ( Телефон,Ручек & Вечера, Минибар, пијалоци )

·         Виза за влез во Дубаи 85 еур,потребен скениран пасош и фотографија во боја

Цена

529 €

32.695 мкд

СО
ПОЈАДОК

 

7

 

ПАКЕТ АРАНЖМАН  DUBAI 7 НОЌИ 8 ДЕНА

ХОТЕЛ

Локација

1 / 2 Соба

1 / 1 Соба

3то лице

Бебе
(0 - 1.99)

Дете
(2 - 5.99)

Дете
 (6 - 11.99)

Arabian Park Hotel 3*

3* Bur Dubai

529

725

N/A

75

355

N/A

Al Jawhara Gardens

4* Dubai

550

775

550

75

355

550

Grand Excelsior Bur Dubai 4*

4* Bur Dubai

569

800

569

75

355

569

Cassels Hotel Al Barsha

4*Al Barsha

640

920

640

75

355

640

Fraser Suites

5*Sheik Zaed

569

800

N/A

75

355

N/A

Hawthorn Suites Jumeirah Beach

4*  Jumeirah Beach

780

1210

780

75

355

780

Pullman Jumeirah Lakes Tower 5*

5*JLT

815

1300

N/A

75

355

N/A

Dukes The Palm

5 *Palm Island

1055

1710

N/A

75

355

N/A

*Цените се дадени во евра

 

 

ДАТУМИ НА ЛЕТОВИ

 

SKP - DXB

DXB - SKP

Ноќи

 

02.05.19

09.05.19

7

 

11.05.19

18.05.19

7

 

ВРЕМИЊА НА ЛЕТОВИ

Поаѓање (SKP – DXB)

Враќање (DXB – SKP)

13:05

09:15

 

ФАКУЛТАТИВНИ ЕКСКУРЗИИ

Екскурзии

Време на траење

Цена по лице

Опис

Desert Safari

5 часа

55 EUR

Трансфер, Сафари со џип , вечера со вклучени пијалоци(безалкохолен)

Dhow Cruise Creek/Marina

2 часа

55/80 EUR

Трансфер,Крстарење со брод, вечера со вклучени  пијалоци (безалкохолни)

Abu Dhabi City Tour

Целодневна

80 EUR

Целодневна,минимум 10 лица, вклучен трансфер, без ручек

Burj Khalifa & Dubai Mall

 

80 EUR

Влезница  со асистенција,трансфер

Miracle garden

 

43 EUR

 

Aquawenture Water Park

 

95 EUR

Влезница -трансфер

Global Village

 

40 EUR

Влезница-Трансфер

Helicopter Tour 17 min

 

220 EUR

 

Seawings 20 min

 

260 EUR

 

 

Важна напомена:

  • Цените се по лице,сместување во двокреветна соба,и валидни за пријавување на мин. 2 патници.
  • Плаќање исклучиво во денари
  • Плаќање при резервација 100% и нема можност за откажување, менување на термин или менување на имиња
  • За виза потребен скениран пасош и фотографија во боја.

Ви треба помош ?

Поврзете се со нас на телефон: 034 330 311 Моб 078 340 311 Работно Време 10:00 - 19:00

+389 (0)78 340 311


Може да ви се допаднат

Милано
279 Евра