Будимпешта

109 Евра

Драги дами, овој ден е Ваш! Нека Ви биде посебно убав со некој од нашите аранжмани!

Убавица на Дунав - БУДИМПЕШТА

автобус  / 4 дена / 2 ноќевања

 1. 0 Март (четврток) СКОПЈЕ – БУДИМПЕШТА

Состанок  на групата пред хотелот „Холидеј ин“ во 17.30 часот. Тргнување за Будимпешта во 18.00 часот. Се патува преку Србија со куси попатни паузи. Ноќно возење.

 1. Март (петок) БУДИМПЕШТА

Пристигнување во Будимпешта во утринските часови. Панорамско разгледување на градот: споменикот на Милениумот, операта, улиците Ваци, Андраши, Ракочи, парламентот, црквата Св. Стефан, мостовите на Дунав, Будим, Цитаделата, Кралската палата, Црквата Св. Матејас, Рибарската тврдина... Сместување во хотел. Вечерта, факултативно крстарење со брод по Дунав, под прекрасните мостови. Ноќевање.

10.Март (сабота)                            БУДИМПЕШТА – ВИЕНА – ПАНДОРФ - БУДИМПЕШТА

Појадок. Слободен ден за индивидуални активности, или можност за факултативна посета на Виена: панорамско разгледување на градот: Рингштрасе, Oперата, Парламентот, Музејот на современа уметност, Градската палата, Универзитетот, палатата Белведере, црквата „Вотив“, зимскиот дворец Хофбург. Слободно време. На враќање, посета на шопинг-центарот Пандорф. Враќање во Будимпешта. Ноќевање.

 1. 1 Март (недела) БУДИМПЕШТА СЕНТ АНДРЕА - СКОПЈЕ

Појадок. Факултативно прошетка до живописното гратче Сент Андреа, во близината на Будимпешта, во кое се негуваат старата архитектура и народни ракотворби, и кое е богато со голем  број винотеки, рибни ресторани, музеи, галерии и цркви.Тргнување за Скопје во попладневните часови. Се патува преку Србија, со куси попатни паузи. Ноќно возење. Пристигнување во Скопје во раните  утрински часови.

 

Цена во претпродажба до 25 Јануари:        99€ (6.140,00 денари)

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ:                             109€ (6.760,00 денари)

 

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:

 • Превоз со модерен туристички автобус на наведената релација.
 • Сместување во хотел 3*** во Будимпешта на база 2 ноќевања со појадок.
 • Организација на аранжманот и придружник на патувањето.
 • Организиран трансфер од Битола, Прилеп, Кавадарци, Струмица, Штип, Велес, Охрид, Кичево, Гостивар, Тетово (Организираниот трансфер може да биде во утринските часови, а точно време на поаѓање се утврдува 1 ден пред терминот на поаѓање)

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

 • Вечера во ресторан – чарда 25 евра.
 • Крстарење со брод по Дунав 15 евра.
 • Посета на Виена и Пандорф 30 евра (минимум 30 патници)
 • Посета на Сент Андреа 10 евра.
 • Влезници за музеите и културно-историските споменици.
 • Задолжително патничко-здравствено осигурување
 • Доплата за еднокреветна соба

 Напомени:

За реализација на аранжманот потребен е минимум од 40 патници.

За овој програм важат Општите услови на патување на СКТМ.

Начини на плаќање:

Цената на аражманот се плаќа исклучиво во денари во агенција.  При резервација на аранжманот се уплатува 30% од износот на аранжманот како авансна уплата. Остатокот од аражманот се доплатува на 7дена пред поаѓање. 

Патничко и здравствено осигурување:

Магелан препорачува на сите патници да си обезбедат патничко-здравствено осигурување. Тоа можат да го направат во нашата агенција или во било која осигурителна компанија. Препорачуваме да се внимава на условите во полисите, односно истите да ги покриваат сите трошоци ( без франшиза) и при патување со авион да направат долата за доцнење на багаж.

Општи напомени за патување:

Туристичката Агенција го задржува правото на, во случај на промена на цената на превозот, хотелот, недоволен број на пријавени патници и слично, да ја измени цената на аранжманот или пак да го откаже во целост аранжманот на 7 дена пред поаѓање. За време на разгледите на градовите наведени во програмата не се предвидени посети на внатрешноста на јавните згради, институции или културни споменици, освен ако тоа не е посебно нагласено во програмата.

Пасошот треба да важи минимум 4 месеци од завршувањето на патувањето

Ви треба помош ?

Поврзете се со нас на телефон: 034 330 311 Моб 078 340 311 Работно Време 10:00 - 19:00

+389 (0)78 340 311


Може да ви се допаднат

Венеција
135 Евра
Атина
119 Евра
Будимпешта
109 Евра