Венеција (Верона и Трст)

139 Евра

Ви благодариме за довербата и изборот што го направивте

Венеција (Верона и Трст)

 

1 ден 06.03.2019 СКОПЈЕ – ТРСТ

Состанок со групата во 14:30 ч. и поаѓање за Венеција 15:00 часот на паркингот кај спортски центар „Борис Трајковски“. Дневно и ноќно возење преку Србија, Хрватска и Словенија со попатни паузи за одмор и други царински формалности.

2 ден 07.03.2019 ТРСТ – ПАЛМА НОВА – ЛИДО ДИ ЈЕСОЛО

Пристигнување во Трст во утринските часови. По разгледот на градот упатување кон еден од најголемите шопинг центри во Италија – Palmanova Outlet Village. Поаѓање за Лидо ди Јесоло во попладневните часови. Сместување во хотел. Ноќевање.

3 ден 08.03.2019  ЛИДО ДИ ЈЕСОЛО – ВЕНЕЦИЈА – ЛИДО ДИ ЈЕСОЛО

Појадок. После појадокот заминување на разглед на ВЕНЕЦИЈА со брод од Пунта Сабионе. Панорамски разглед на градот со локален водич (факултативно): Плоштадот и црквата Св. Марко, Дуждевата палата, Мостот Риалто, Каналот Гранде ... Враќање во Лидо ди Јесоло. Вечерта можност за посета на национален ресторан со забава и жива музика. Ноќевање.

4 ден 09.09.2019 ЛИДО ДИ ЈЕСОЛО – ВЕРОНА – СКОПЈЕ

Појадок. После појадокот заминување за ВЕРОНА.Разглед на градот со посета на куќата и гробот на Јулија, колосеумот, плоштадите Бра и Ебре... слободно време за прошетка низ Верона и можност да пробате оригинална италијанска пица. Поаѓање за Скопје во попладневните часови.

5 ден 10.03.2019 СКОПЈЕ

Пристигнување во Скопје во пладневните часови.

 

ПРОМОТИВНА ЦЕНА ЗА УПЛАТИ ДО 31.01: 119€/7.380 ден.

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 139€/8.620 ден.

 

Во цената на аранжманот е вклучено:

  • Превоз со високотуристички автобус
  • Сместување во хотел со 3* - 2 НП (ноќевање со појадок) во Лидо ди Јесоло
  • Организација, реализација и придружник на патувањето
  • Организиран трансфер од Битола, Прилеп, Кавадарци (Дреново), Струмица, Штип, Веле

* Трансферот може да биде во раните утрински часови, а враќањето во доцните вечерни часови.

Во цената на аранжманот не е вклучено:

  • ВЕНЕЦИЈА: брод + превоз + локален разглед: Лидо ди Јесоло – Венеција – Лидо ди Јесоло – 25
  • Посета на национален ресторан – 25 (вклучено мени – вечера)
  • Задолжителна посета и разглед на Верона со локален водич - 15
  • Влезници за културно-историските знаменитости
  • Патничко осигурување –  5€
  • Доплата за еднокреветна соба 2.100 денари

 

Ви треба помош ?

Поврзете се со нас на телефон: 034 330 311 Моб 078 340 311 Работно Време 10:00 - 19:00

+389 (0)78 340 311


Може да ви се допаднат

Истанбул
6.760 Ден
Краков
169 Евра