Нова Година во Москва

588 Евра

Ви благодариме за довербата и изборот што го направивте

Дочек  на Новата Година во

МОСКВА

30.12.-01.01.2020 (5 дена – 4 ноќи) со лет од/до Белград

1 ден (30.12.2019)  БЕЛГРАД -МОСКВА 
Состанок  на групата на  аеродром Никола Тесла  два часа пред поаѓање во 04.15 часот.  Лет со авиокомпанијата  Air Serbia во 06.15 часот (лет JU 650) . Слетување на аеродромот во Москва -Шереметјево во 11..05 часот. Панорамско разгледување на градот со автобус (без влез во објекти): центарот на градот,  Црвениот плоштад, Кремљ,  Црквата на Василиј, Бољшој театарот, Црква на Исус Христос Спасисителот.Во вечерните часови, факултативна посета на Московското Метро , на неколку најубави метро станици, кои се налик музеи со бројни мозаици, скулптури, итн., Новодевичанскиот  Манастир, видиковецот Врапчево брдо,  Универзитетот “Ломоносов”,  Паркот на победата  и други..Ноќевање.

2 ден(31.12.2019)    МОСКВА        
Појадок .Поаѓање на факултативна екскурзија кон  Музеот Бородинската  битка -посветен на војната на Наполеон  во 1812.Главен експонат на музејот е панорамата,кое преставува огромно сликано платно со димензии 115 х 15м,кое виси во затворен круг и преставува еден од  најтешките моменти на војната на Бородинското поле. Навечер  одење до  Црвениот Плоштад(со метро,со водич),каде традиционално со гоолем  огномет се пречекува Новатата Година.Ноќевање.

3 ден(01.01.2020)     МОСКВА
Појадок. Слободен ден за индивидуални активности, или факултативна посета на Кремљ, најстариот дел од историскиот центар на Москва, со извонредна убавина на архитектонски и уметнички комплекс. Прошетка по делот на црквата Успесение на Архангел, палатата каде се наоѓа ризницата на Царска Русија.  Големо  историското и уметничкото богатство на Московскиот  Кремљ,  кои се собрани во една збирка од која е настанат Музејот (Богатството од Царска Русија), кој е под заштита на УНЕСКО. Посета на палатата на оружјето, ризницата на царска Русија…Враќање во хотел и слободно попладне/вечер за одмор и индивидуални активности, или факултативно вечерно крстарење  – пловење со ексклузивниот брод -ресторан Radisson. Ноќевање

4 ден (02.01.2020 )   МОСКВА         

Појадок. Поаѓање на факултативна екскурзија кон Сергиев  Посад (поранешен Загорск,  70 километри од Москва), еден од најстарите и најголемите руски манастирски комплекси, како и поранешна резиденција на рускиот патријарх. Потоа, разглед на Тројствената лавра на Св. Сергеј.Слободно време. Ноќевање .

5 ден (03.01.2020)      МОСКВА – БЕЛГРАД
Појадок. 
По одјавување на хотелските соби, организиран трансфер до аеродром. Лет за Белград во 11.50 часот (JU 651). . Пристигнување во Белград во 12.50 часот.

 

 

 ХОТЕЛ 4*
(Москва) 

ВРЕМЕ НА ПРЕСТОЈ

30.12-03.01.2020

УСЛУГИ

BB

НОЌЕВАЊА

4

Цена по лице во двокреветна соба(со вклучени аеродромски такси)

588 / 36.456 мкд

Цена за дете од2 -12 г со две возрасни лица(дополнителен кревет)

540 /33.480 мкд

Доплата за еднокреветна соба

95 € / 5.890 мкд

 

Цената влучува:

 • Авионски превоз Белград – Москва – Белград
 • 4 ноќевања со појадок во хотел 4*
 • Организиран трансфер аеродром – хотел – аеродром, според програма.
 • Панорамски разглед на градот со водич на српски јазик (без влезници во објекти).
 • Техничко водство / Пратител на групата.
 • Аеродромски такси од 112  вклучени во цената(подложни на промени)

Цената не вклучува:

 • Индивидуални трошоци и дополнителни оброци и пијалоци кои не се наведени во програмата.
 • Оброк во авион
 • Задолжително патничко осигурување
 • Факултативни излети:

Кремљ – 40 еур (*** Се резервира однапред, во агенција!)

Сергиев имот (Поранешен Загорск) – 40 еур

Московско Метро (прошетка) – 10 еур

Крстарење по реката Москва – 35 еур

Панорама-Бородинска битка (со метро) -30 еур

*** Во цените за факултативни излет се вклучени превоз, влезница (каде што ја има), локален водич. Минимален број на патници за реализација на излетите е 15 лица. За помалку пријавени лица (10-14) факултативата би можела да се реализира но со јавен превоз.

Hotel  Delta 4*www.izmailovo.ru

Хотелот е дел од поранешниот комплекс Izmailovo. Метро станицата е на 100  m од хотелот. Во близина на хотелот има голем број на ресторани, трговски центар и голем пазар за сувенири. Возење со метро до Црвениот плоштад трае околу 15 минути (од хотелот со пешачење  25 минути), како информација за движење  во слободно време. Во 2012 год. хотелот е комплетно реновиран. Појадокот е шведска маса.

РЕАЛИЗАЦИЈА  НА АРАНЖМАНОТ ПОТРЕБЕН Е МИНИМУМ ОД 20 ПАТНИЦИ
Плаќањето ќе се врши исклучително во денари по курс од 62мкд за 1€ 
Општите услови за патување на АУРОРА ТУРС и СКТМ се составен дел од овој аранжман

Забелешки:

 

 • За резервации потребен е аванс од 40% од вкупнот износ на аранжманот.
 • Целосна уплата, најдоцна петнаесет (15) дена пред започнување на аранжманот.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото, во случај на промена на цената на превозот (авионските билети), да ја промени и цената на аранжманот.
 • Доколку не се оствари минималниот број на патници, организаторот го задржува правото да го откаже или да ја зголеми цената на аранжманот како и цените на факултативните излети.
 • Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот 7 дена пред патувањето.  
 • Распоредот и содржината на посетите и разгледите може да претрпи промена во зависност од состојбата на терен.

 

Ви треба помош ?

Поврзете се со нас на телефон: 034 330 311 Моб 078 340 311 Работно Време 10:00 - 19:00

+389 (0)78 340 311


Може да ви се допаднат