Нова Година Будва

69 Евра

Ви благодариме за довербата и изборот што го направивте

БУДВА – ДОЧЕК НА НОВАТА 2020 ГОДИНА

БУДВА

ДОЧЕК НА НОВАТА 2020 ГОДИНА

 

1 ДЕН 29.12.2019 – НЕДЕЛА

Поаѓање во вечерните часови. Патот не води преку Косово и Албанија. Ноќно возење.

2 ДЕН 30.12.2019 ПОНЕДЕЛНИК

Пристигнување во Будва во предпладневните часови. Сместување во апартмани. Moжност за факултативна посета на прекрасниот Дубровник. Покрај модерната архитектура, големите булевари и плоштади во Дубровник се зачувани и голем број на историски вредни градби. Вечерта организирана забава  во еден од познатите клубови во Будва. Ноќевање.

3 ДЕН 31.12.2019ВТОРНИК

Слободно време и подготовка за Новогодишната вечер. Вечерта организиран Дочек на Новата 2020 година во еден од познатите клубови. Ноќевање.

 4 ДЕН 01.01.2020. – СРЕДА

Напуштање на апартманите. Слободно време за прошетка по кејот на познатата Словенска плажа, со посета на стариот град, бројните кафулиња и ресторани. Поаѓање за Скопје.

 

Сместување Услуга 1/2 1/3 1/4
Вила АНИТА Превоз + сместување 79 69 € /
Вила КСЕНИЈА Превоз + сместување 79 69 /

*Цените од табелата се однесуваат по лице

*Цените важат до 14.11.2019

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

  • Комплетна организација со водич на патувањето;
  • 2 ноќевања во избраното сместување
  • Превоз со модерни туристички автобуси (клима, wc, tv, видео);

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

  • Факултативни излети;
  • Патничко и здравствено осигурување;
  • Задолжителна туристичка такса кон општината – 1 евро по ноќ;
  • За сопствен превоз се одбива 10 евра од аранжманот;

Oпис на сместувњето:

Вилата Анита се наоѓа на 200 метри од главната Словенска плажа со одлична локација на само 10-ина минути од автентичниот историски центар во стариот град. Се наоѓа на самата главна сообраќајница во градското подрачје. Сите соби имаат ТВ, фрижидер, сопствен тоалет и тераса. Трокреветните и четворокреветните соби поседуваат и мини кујна.

 

Вилата Ксенија  се наоѓа во непосредна близина на вилата Анита и исто така се наоѓа на само 200 метри од Словенската плажа и 10-на минути од стариот град во Будва. Сите соби сопствен тоалет и бесплатно WI-FI. Некои од собите поседуваат и ТВ.

 

Ви треба помош ?

Поврзете се со нас на телефон: 034 330 311 Моб 078 340 311 Работно Време 10:00 - 19:00

+389 (0)78 340 311


Може да ви се допаднат