Будимпешта

109 Евра

Ви благодариме за довербата и изборот што го направивте

 

БУДИМПЕШТА – ВИЕНА – СЕНТ АНДРЕА

 

1 ден (10.10.2019-четврток) – СКОПЈЕ – БУДИМПЕШТА

Состанок со групата на Дрводекор  во 18.00 часот, тргнување  во 18:30 часот. Ноќно патување преку Србија со попатни паузи за одмор и царински формалности.

 

2 ден (11.10.2019– петок) – БУДИМПЕШТА

Пристигнување во Будимпешта во утринските часови. Потоа следува факултативен панорамски разглед на градот со професионален туристички водич: плоштадот на хероите, Парламентот, Кралската палата, Рибарската тврдина, Цитаделата, црквите Св. Стефан и Св. Матеј, улиците: Андраши, Ракоци и Ваци, мостовите на Дунав.Сместување во хотел, време за одмор. Вечерта Крстарење соброд на Дунав со вклучен пијалок шампањ или безалкохолен пијалок.Прошетка и во договорено време враќање во хотел. Ноќевање.

 

3 ден (12.10.2019 – сабота)-  БУДИМПЕШТА –ВИЕНА

Појадок. После појадокот, факултативна посета на Виена Посета на аутлетот Пандорф. Панорамски разглед на Виена -булеварот Рингштрасе, Операта, Парламентот, Музејот на модерна уметност, градската палата, Универзитетот, Катедралата Св. Стефан, Зимскиот дворец Хофбург и слободно време за индивидуални прошетки.лот Франц Јосиф) или слободно време за индивидуална прошетка низ центарот на Виена. Во попладневните часови враќање кон Будимпешта, Ноќевање.

 

4 ден (13.10.2019 – недела) – БУДИМПЕШТА – СКОПЈЕ

Појадок. Напуштање на хотелот,организиран превоз до улица Ваци (најпознатата и најубавата улица во Будимпешта) каде има можност за индивидуални прошетки.

Во 13:00 часот посета на Сент Андреа.Сент Андреа е место познато по десетиците музеи, големиот број кафулиња, како и магичната атмосфера на уличките помеѓу куќите изведени во различни стилови, преполни со продавнички за ракотворби и сувенири. Поаѓање за Скопје со попатни паузи. Пристигнување во Скопје во раните утрински часови 14.10.2019.

 

ПРОМО ЦЕНА: 89 евра до 31.08.2019

 

Редовна цена: 109 евра (6.760,00)

 

 

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:

*Превоз со високотуристички автобус на дадените дестинации,

*Сместување во хотел  3***  2НП   

*Придружник од агенцијата за време на патувањето,

*Организација и реализација на аранжманот

 

 ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

*Разглед на Будимпешта со локален водич - 10 евра

*Крстарење со брод по Дунав - 15 евра

*Посета на Виена -25 евра

*Посета на Сент Андреа -10 евра

*Патничко осигурување-300 денари

 

СПЕЦИЈАЛЕН ПАКЕТ со сите вклучени факултативи (разглед на Будимпешта,посета на Виена, посета на Сент Андреа и крстарење со брод) – 50 евра по лице (со резервација во агенција)

 

*Бесплатен трансфер од: Битола, Прилеп, Кавадарци (црна река), Велес и Куманово.

Ви треба помош ?

Поврзете се со нас на телефон: 034 330 311 Моб 078 340 311 Работно Време 10:00 - 19:00

+389 (0)78 340 311


Може да ви се допаднат

Истанбул
99 Евра
Будимпешта
109 Евра
Азурен Брег
219 Евра